Wpis z mikrobloga

@oluchna: Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź, mniej więcej takich stawek się spodziewałem.
Chwalisz sobie pracę? Mocno nienormowany czas pracy? #!$%@? straszny czy do ogarnięcia wszystko? Prosiłbym o wskazówki jakieś, bo zanosi się na to, że z instalatora zrobię się na inżyniera kontraktu.
  • Odpowiedz
@oluchna: Jak widzisz przyszłość w tej branży? Jest sens robić uprawnienia budowlane? Są szanse na lepsze pieniądze w przyszłości?
Sam robię jako instalator i w międzyczasie studia kierunkowe, zastanawiam się tylko czy jest sens iść na takiego inżyniera jeśli w przeciągu następnych 10 lat będę robił za 2 tys. zł. Zadowolona jesteś ze stanowiska? Jakbyś pomogła mi rozwiać wątpliwości byłbym bardzo wdzięczny.
  • Odpowiedz
Ja akurat pracuję przy inst. tryskaczowych. Nie siedzę bezpośrednio na budowie, ale obsuguję kontrakt/nadzoruję/doglądam pracę podwykonawcy na kilku budowach (podwykonawca sam daje swojego inżyniera budowy). Jestem na końcówce studiów i nie zmieniłabym na inne. Masz nade mną przewagę, bo znasz instalację od strony montażu.

Moim zdaniem taki inżynier w przyszłości zostaje kierownikiem robót i obsługuje kilka budów jednocześnie za każdą otrzymując określoną stawkę.
  • Odpowiedz