Wpis z mikrobloga

jak lenistwo swe uleczyć?


@laleczkaZsaskiej: Nie uleczysz jeżeli nie zatrzymasz się na chwilę i nie zadasz sobie jedno bardzo ważne pytanie.
Dlaczego odkładam sprawy na później? Czy boisz się sukcesu (bo to przytłoczy). Czy boisz się porażki (więc lepiej nic nie robić to nie będzie porażki), bo są jakieś inne porażki.

Jak nie odpowiesz sobie sama przed sobą co cię ogranicza nigdy nie pójdziesz do przodu. Same zmuszanie się do pracy
a w jaki sposob walczyc ze strachem przed porazka?


@stara_zocha: Weź kartkę papieru i napisz absolutnie wszystkiego czego się obawiasz.
np: Nie założę firmy bo:
1.Nie poradzę sobie z jej prowadzeniem
2.Podatki są zbyt skomplikowane
3.US wpadnie mi na kontrolę i dowali domiar
4.Nie będę mieć kilentów i zbankrutuję
5 ...

Teraz najważniejsza sprawa, trzeb zdać sobie sprawę że nie ma obowiązku prowadzenia firmy. Nie musisz jej prowadzić.
Nic nie musisz.
Serio pytam


@farbadookienn: Jestem perfekcjionistą. Wszytko co robię musiało być idealne i to na 100%. Jak jestem tutj to musiało być bordo ;) I w moim przypadku tak bardzo ruszyłem do przodu że zacząłem spalać się wewnętrznie i zbyt forsować siebie. Uwierzyłem że mogę wszytko i przez to że jednak nie mogę, wpadłem w frustrację. Myślałem, że jak będę gnał jak parowóz w wyścigu szczurów to za chwilę będę miał upragnione