Wpis z mikrobloga

@Agresciwo: TV będzie wisiał na ścianie. Interesują mnie 40" i 42". Nie zależy mi na SmartTV, nie mam konsoli. Głównie będę oglądał po prostu telewizję z kablówki, pewnie w przyszłości, za niedługi czas kupię jakąć nc+ czy coś. Na pewno będzie często używany do oglądania ffilmów w jakości FHD z pendrive'a, nierzadko z napisami (mógłbym bez, ale #rozowypasek nie ogarnia aż tak bardzo angielskiego...).

Na telewizor nie chciałbym wydać więcej jak
Z tych, które wybrałeś to LG 42LB5610 i Sony KDL40R450 są trafionym wyborem. Na resztę nawet nie patrz. Jeśli nie boisz się Samsunga, tak jak ostrzegł Cię powyżej kolega @Harundo, choć nie mam pojęcia z jakiego powodu, to identyczne parametry jak ten Sony będzie miał Samsung UE40H5000. LG będzie miał najlepiej ze wszystkich wykonaną obudowę, za to odrobine mniejsze podświetlenie matrycy. Nie będzie to miało dla Ciebie żadnego znaczenia w warunkach
@Agresciwo: no właśnie ten Hyundai mnie zaintrygował, bo cena jest naprawdę dobra jak na taki telewizor.

Dzięki za ocenę! Brałem początkowo Panasonica pod uwagę, ale teraz chyba nad tym LG się głębiej zastanowię :) No ale kurde, ten Hyundai... :)
Ten przedział jest dobry dla zakresu 2-2,5m.


@Agresciwo: no właśnie z ok. 2m będę oglądał obraz :)

Powiedz mi jeszcze proszę: czy do tego LG można dokupić jakiś odbiornik Wifi czy coś w ten deseń, abym mógł przekazywać po Wifi obraz z laptopa na telewizor?
@pila_mechaniczna: Ten Hyundai to może być faktycznie perełka, bo takie się zdarzają, ale najlepiej, gdybyś go znalazł w jakimś fizycznie umiejscowionym sklepie, przyszedł i obejrzał na jakimś standardowym sygnale, dotknął, zobaczył jak działa menu. Wszystko ma znaczenie, bo potem, coś co ładnie w parametrach wyglada na necie, może nie mieć odwzorowania w rzeczywistości i doprowadzi Cię do szewskiej pasji.
@pila_mechaniczna: mam 42 od lg za 1500 wifi i eth oraz smarttv. Po dlna zapodaje material synology via plex, synology dziala zwirtualizowane na esxi na n54l. Mam tez mediaplayer na androidzie z xbmc...xbmc rozpier... smarttv nie ma porownaia :-) zainwestuj w tv z dobrym obrazem, a kwestie smart ogarnij dobrym boxem z androidem