Wpis z mikrobloga

Premium.pl po przejęciu przez AZ.pl zrobiło się masakrycznie drogie. Ponad stówkę za odnowienie?! Grosza ode mnie nie dostaną.

Gdzie proponujecie przenieść domeny? Pogrzebałem trochę, znalazłem jakiś ranking rejestratorów pod względem udziału w rynku i przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszę o jednym z liderów (HRD.pl). Można im zaufać?

A co z AfterMarket? Jest bardzo popularny, cenowo atrakcyjny, ale mnie zawsze odstraszał ten cypryjski adres. Zastanawiałem się nad nimi zanim przeniosłem się do Premium.pl.

Zatem co polecacie?

#domeny #aftermarket #premiumpl #azpl #handeldziecmi <-samo mi to wyskoczyło
  • 25
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: HRD.pl to program hurtowy który umożliwia rejestrowanie domen dla wielu innych znanych marek z branzy nie mających akredytacji z rejestrami. Sami się ukrywają co znaczy że to co robić mają robią dobrze. Współpracuje z nimi np. Linuxpl.com, zenbox.pl, hekko.pl, superhost.pl, masternet.pl, netlook.pl duzo serwisow ktorych nazwy tu czesto padają
  • Odpowiedz
@Jacob: to w takim razie coś ostatnio musiało się u nich zmienić. Wcześniej najprostsze ustawienia były porozrzucane w różnych miejscach pod dziwnymi nazwami - właścicielami OVH są Francuzi i tłumaczenie nie zawsze było sensowne.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: stary panel OVH był straszny to prawda, nowy jest miljard procent bardziej intuicyjny. Inna sprawa u nich to problem z transferem od nich (archaiczny wniosek) i sytuacją jak sie pojawi problem z domeną, mam wrażenie że w polskim supporcie nie mają nikogo kto zna sie na domenach (i czekaja na odpowiedz z centrali w francji) i trzeba tam nie wiadomo ile czekać na pomoc w tych sprawach.
  • Odpowiedz