Wpis z mikrobloga

@oligarcha: Z jednej strony mają jaja, ale często poglądy tych ludzi (republikanów) są tak absurdalne dla Amerykanów, że trudno się dziwić, że przegrali wybory prezydenckie (choć chyba przejęli teraz władze w senacie) - jak czasem czytam co oni wygadują to człowiek zastanawia się jak ktoś taki może współrządzić najsilniejszym krajem świata. Niemniej jednak dla Polaków dużo lepiej jest gdy rządzą republikanie, przynajmniej tak mi się wydaję, bo demokraci to nie są
amerykańska prawica z która utożsamia się republikanów, ma poglądy gospodarcze diametralnie inne od naszej mainstreamowej prawicy, a mimo to nasi (taki PiS na przykład) bardzo ich lubią.


@rainkiller: Bo PiS to prawica, taka normalna prawica. Natomiast "mainstreamowa prawica" - jak to nazywasz - to jest skrajna prawica (pojęcie uległo przesunięciu w ostatnim czasie, choć pewnie inaczej bym to określił). To pokolenie buntu, bicia, krwi, szczucia, niepowodzeń, nienawiści. Zdecydowanie trzeba oddzielić sformułowanie
Widzę że za idola masz chorego warmongera McCaina.

@ItDoesntMatter: W słusznej sprawie. Jestem za tym, aby USA w końcu bardzo poważnie zainterweniowało w sprawie Europy Wschodniej, w tym Ukrainy. Utrata Krymu, to najgorsza możliwa rzecz dla USA, Turcji i otoczenia, które gwarantowało nam bezpieczeństwo w Europie. Jechać Rosję. Możliwość, jaką dały Rosji USA jest najgorszą rzeczą od czasów upadku ZSRR i wprowadza znowu niebezpieczeństwo dla całej Europy.

Niczego innego nie spodziewałem
@oligarcha:

I jak wg. ciebie ma wyglądać ta potężna interwencja? Co jeszcze ważniejsze, w jaki sposób jej skutki nie dosięgną Polaków bezpośrednio? Ja wiem że w swojej rusofobii pognałbyś wraz z eurokorps aż za ural, tylko że w międzyczasie stratowałbyś tysiące polskich żyć po drodze...