Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy co się na #steam odpierdziela z wymaganiami sprzętowymi dla #pillarsofeternity ?

Wcześniej było na steam, oraz jest ogłoszone w internecie:

,,Minimalne wymagania sprzętowe Pillars of Eternity PC

Procesor: 2.6 GHz Pentium IV lub odpowiednik z serii procesorów AMD Athlon

Pamięć operacyjna: 2 GB Karta grafiki: karta kompatybilna z Pixel Shader 3.0, Nvidia GeForce 6600 GT lub ATI Radeon 9800 PRO lub lepsza
System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/ lub Mac OSX 10.5 (Leopard) lub Linux
Wymagane miejsce na dysku HDD: 20 GB

Źródło: http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1400&PART=9999''

A teraz na steam widzimy:

,MINIMUM:
OS: Windows Vista
Processor: Intel Core i3-2100T @ 2.50 GHz / AMD Phenom II X3 B73
Memory: 4 GB RAM
Graphics: ATI Radeon HD 4850 or NVIDIA GeForce 9600 GT
Hard Drive: 20 GB available space
Sound Card: DirectX Compatible Sound Card''

A rekomendowane to już w ogóle jakiś kosmos w porównaniu do wcześniejszych minimalnych:

,,RECOMMENDED:
OS: Windows Vista
Processor: Intel Core i5-2400 @ 3.10 GHz / AMD Phenom II X6 1100T
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Radeon HD 7700 or NVIDIA GeForce GTX 570
Hard Drive: 20 GB available space
Sound Card: DirectX Compatible Sound Card''

#gry #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
@Nevardus: Nie sugerowałbym się grami online; pamiętam że wymagania sprzętowe podali (jako pierwsi na świecie!) jeszcze w połowie 2014 roku, kiedy gra była w fazie produkcji (bez żadnego źródła). Później je zmieniali ;)

Ale minimalne się teraz prawie zgadzają, dla przykładu GoG i Paradox (wydawca) podaje:
Minimum: Windows: Windows XP/Vista/7/8, Video Card: Model Shader 3 Compatible Video Card, 512 MB or better, Processor: 2.6 GHz Pentium IV or equivalent AMD Athlon
  • Odpowiedz
MINIMUM

Intel Core i3-2100T @ 2.50 GHz / AMD Phenom II X3 B73


@Nevardus: No to świetnie, teraz rozważam cofnięcie zamówienia bo mojemu C2D E7500 daleko do tego i3...
  • Odpowiedz
@Darnath: Nie załapałeś. Na gry-online są podane wymagania, które jeszcze tydzień temu wisiały na oficjalnej stronie gry na Steamie. Teraz na Steamie zmieniono na to i3, więc skoro ktoś to aktualizował na Steamie to chyba te są bardziej wiarygodne, nie?
  • Odpowiedz
@Raffael: Mieszasz wątki. Kontekst gier online pojawił się przy okazji tego, że oni generalnie podają wymagania sprzętowe często zanim pojawią się oficjalne informacje. To że teraz są zaktualizowane w stosunku do Steama to inna historia. Piszę przecież że najlepszym źródłem informacji są dystrybutorzy i wydawcy. Nie wiem z czego robisz problem.
  • Odpowiedz