Wpis z mikrobloga

Pograłem trochę w AC:Rogue. Tak powinna wyglądać optymalizacja gier Ubisoftu! Wiem, że to silnik Black Flaga i nie ma co porównywać do Unity ale:

1. Dodali wreszcie opcję anisotropic do ustawień gry (dotychczas we wszystkich częściach trzeba było wymuszać w sterowniku).
2. Brak innych opcji AA oprócz FXAA (to na minus).
3. Vsync działa tak jak powinien (jest triple buffer, nie tak jak w black flagu, że tripla trzeba było wymuszać programami).
4. OPTYMALIZACJA na kosmicznym poziomie. R9 290X + i5 3750k 4.6Ghz. W 3200x1800 (downscaling) ze wszystkim na maxa fps cały czas w granicach 59,9-60. Black flag na tym sprzęcie działał o wiele gorzej (trzymał 60, ale dużo spadków do okolic 45). Wrażenie płynności z gry jest świetne.
5. Znowu mamy Abstergo znane z Black Flaga. Nie wiem czemu w Unity porzucili ten wątek. Gra po ~30 minutach gry wygląda jak DLC do Black Flaga, które przenosi nas XX lat do przodu (Adewale, któego spotyka Achilles na początku już jest stary)

To tak w skrócie ;)

#pcmasterrace #ubisoft #assassinscreed
  • 3
@Lanc: To bardziej grafika z AC3 niż black flag. BF jest dużo lepszą grą, w pełni multiplatformową, gdzie Rogue to tylko na 360/ps3. Słabe oświetlenie, brak trawy, fizyka kulawa, geometria masakra, miasta to geneneralnie 10-20 osób na ekranie (optymalizacja, żeby na konsolach nie było 20fps?), nie ma szału poza dodanymi odbiciami w wodzie i dymem, który więcej przeszkadza niż pomaga (ale wygląda nieźle) - LYNK LYNK2
@Steel: no nie bardzo grafika ac3. Mam zainstalowane ac3 bo season pass przechodzę i różnica jest kolosalna. Już nawet nie wspominam, że w ac3 muszę grać na medium, bo na High mam spadki do 30 fps o.O
@Lanc: Nie mówię, że grafika ac3, a bardziej przypominająca ac3 niż BF. AC3 to inna liga, gra chodzi okropnie na dobrych sprzętach, używa głownie 1 rdzenia, a zmiana ustawien niewiele pomaga, ale w odróżnieniu od rogue, boston to nie ghost town. Szkoda lekka, gra wygląda nieźle na morzu, ale na lądzie jest kiepsko. No ale to port gry, która miała się w ogole nie ukazać na PC, więc nie ma co