Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z #katowice i to chyba najbrzydsze miasto w całej Polsce.... mimo że ostatni raz byłem tam kilka lat temu, nic się nie zmieniło na lepsze... cały czas miasto wygląda jak slums. Całe szczęście już w domu w #warszawa
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie wróciłem z #warszawa i to chyba najbrzydsze miasto w całej Polsce.... mimo że ostatni raz byłem tam kilka lat temu, nic się nie zmieniło na lepsze... cały czas miasto wygląda jak slums. Całe szczęście już w domu
  • Odpowiedz
@Milek: koszutka, bogucice, załęże
@aleksander_z: nie sugeruje bo nie jestem obiektywny w ocenie warszawy, ale kato są obrzydliwe po prostu, kraków też wybitnie piękny nie jest a w posen byłem raz przejazdem...
@bslawek: nie zrozum mnie źle na śląsku bywam bardzo często, bo moja żona jest z tego regionu, ale przy Rybniku, Tychach, Gliwicach czy Cieszynie to Katowice wyglądają naprawdę źle, prawie jak Knurów.
@Tleilaxianin
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: Niestety, ale masz rację. W ciągu kilku lat ogromne zmiany i wszystko zmienia się na lepsze. Ale nadal do innych wielkich miast to kicha. W zasadzie Katosy dla kogoś spoza miasta to okolice 3 Maja i Mariacka (choć nie rozumiem tego lansu na nią, normalna ulica z klubami którą i tak taki Kazimierz w Krakowie bije na łopatki).
  • Odpowiedz
@janek_kos: a jak dworzec bo słyszałem że odnawiali/przerabiali? Nadal wygląda jakby miał robić za scenografię do post-apo? Kiedyś jak często jezdzilem tam pociągiem to zawsze intrygowało mnie kiedy zawali się ta kładka przed wejściem, albo czy nie można czegoś zrobić ze smrodem szczyn i ogólnym syfem, pomijając ilość osób narodowości romskiej....
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: Nie no... akurat dworzec jest wg. mnie najpiękniejszy w Polsce. Na serio, jest pięknie i bezpiecznie :). Zaraz potem Wrocław. Jeszcze tak z 5 lat temu to nie chodziło się po dworcu po godzinie 23 bo nie dość że śmierdziało (no... to akurat 24 cały czas) to jeszcze niebezpiecznie + tłumy bezdomnych. Faktycznie można było tam kręcić filmu post-apo.

@normanos: Eee tam, może docenił by Katowicką urazówkę
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: Zgadzam się, w Katowicach naprawdę jest syf. Warszawa ma swoje ciemne miejsca, ale przynajmniej centrum i okolice się dobrze reprezentują, a w Katowicach ładny jest tylko dworzec, dookoła kilka warstw brudu, obskurne budy z kebabami, rozpadające się ulice i budynki.
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: Byłem w Katowicach jeden raz i całkiem fajne miasto. Mi się podoba. Jutro jadę tam po raz drugi i mam nadzieję, że uda mi się zwiedzić większą część miasta niż poprzednio.
Warszawa jest tak samo brzydka teraz, jak i 15 lat temu. Nic się nie zmieniło. W Warszawie są tylko 2 fajne rzeczy: metro i Łazienki Królewskie.
  • Odpowiedz