Wpis z mikrobloga

Głosowanie na komentarze, czyli zostań moderatorem w dyskusji ! ;)
Od dziś nie tylko możecie oddać głos na interesujące Was znalezisko, ale także oceniać wypowiedzi w dyskusji toczącej się wokół niego. Na konkretny komentarz głosujemy anonimowo jeden raz: na plus lub na minus. Głosy dodatnie i ujemne są sumowane, ich bilans wyświetlany jest obok przycisków do głosowania. Co prawda po zagłosowaniu można zmienić zdanie, ale nie można już pozostać obojętnym tj. wycofać głosu. Po oddaniu głosu na minus komentarz zostaje ukryty przed użytkownikiem. Ukrywane są również komentarze, które osiągnęły poziom -4 oraz te, które zostały napisane przez osoby znajdujące się na osobistej czarnej liście. Opinie, które zostały uznane przez Was za ciekawe (bilans punktowy co najmniej +4) są wyróżniane.
Kolejną, mamy nadzieję, że przydatną dla Was zmianą jest możliwość przeglądania wykopanych wiadomości w ramce i przechodzenia pomiędzy nimi bez konieczności zaglądania na stronę główną. Ale uwaga: nie wszystkie strony poddają się takiemu "oramkowaniu".

A przy okazji ... pozdrawiamy wszystkich użytkowników Wykopu!

EDIT: zmieniliśmy granicę ukrywania i wyróżniania komentarzy na -10 oraz 10
  • 40
  • Odpowiedz
Genialne! Mała uwaga - 4 głosy to zdecydowanie zbyt mała ilość by ukryć/wyróżnić jakiś komentarz. IMO powinno być conajmniej 10.
  • Odpowiedz
Niech zgadnę - następnym usprawnieniem będzie dodanie miniaturek do działu Video (jak na Diggu do którego Wykop się upodabnia)?

Macie w planach API?
  • Odpowiedz
Zmiany tylko na plus, szczególnie przypadła mi do gustu "ramka", bo nieraz zdarzało mi się gubić stronę wykopu po kliknięciu na link, a chciałem jeszcze poczytać komentarze.
  • Odpowiedz
Dobrze by było gdyby po ukryciu komentarza również wszystkie jego odpowiedzi zostały schowane. Skoro ludzie uznali, że komentarz jest nie potrzebny to po co widzieć odpowiedzi na niego?
  • Odpowiedz
To 'oramkowanie mnie denerwuje'. Głosy spoko.. ale jak zacyznam skakać po stronach - to pokazuje mi się coraz więcej tych 'oramkować'. :/
  • Odpowiedz
Jak juz wspomnial komarq, wiekszosc osob przejwia tendecje do zakopowyania niz wykopywania, -4 glosy to troche za malo zeby cale posty byly ukrywane. Teoretycznie wystarczy zalozyc kilka kont zeby kogos "uciszyc".
  • Odpowiedz
Doskonale. WRESZCIE.

Zakopywanie pierwszorzedne - zobaczymy co z tego wyjdzie. Zawsze mozna zmienic na wiecej niz 4 jesli bedzie potrzeba.

Grunt zeby zakopywano prowokatorow i trolli. Nie tych co maja po prostu inny poglad.
  • Odpowiedz
Już teraz widać jak działa ocenianie komentarzy. Zdecydowana większość z ujemnymi punktami, a raczej na nie nie zasługiwała, ale widocznie ludzie lubią sobie pozakopywać...
  • Odpowiedz