Wpis z mikrobloga

@forvel: mozemy pogadac jakbysmy sie znali a tak to nie widze potrzeby dzielic sie tym w necie. Pracuje z Austriakami, Niemcami, Włochami i też jakoś nie gadamy o zarobkach.
  • Odpowiedz
@majkson: fajnie, jak temperatura odczuwalna? Według google w Dubaju jest teraz 21 stopni. Jak to się ma do polskich 21? Ze względu na inną wilgotność na pewno jest to odczuwalne trochę inaczej.

Też czaję się na robotę w Dubaju ale zobaczę co wyjdzie.

Powodzenia!
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Jest ok 20+ stopni i odczuwazlne jak w polskie ciepłe lato. Teraz jest 20:44 i jak wyszedlem na balkon to bajeczka :) Ale od maja do pazdziernika jest jednak hardkorowo 50+ sotpni w lipcu/sierpniu.

@PedroLeon znam ten blog i rowniez go polecam :)
  • Odpowiedz
@majkson: właśnie nie wiem czy dałbym radę w takich wysokich temperaturach. Polskie lato często jest dla mnie nie do wytrzymania i powyżej 23 stopni już czuję dyskomfort spory. Ciekawe czy przy tak wysokich temperaturach da się jakoś przemknąć do pracy w samych klimatyzowanych pomieszczeniach. Słyszałem, że przystanki tam mają też klimę.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: generalnie jak pracujesz w biurze to jesli meiszkasz w apartamentowcu (lub hotelu) to zjezdzasz do garazu podziemnego wiec nie ma jeszcze #!$%@?, odpalasz fure z klimą, jedziesz do biura - jest ok. Jezeli biuro nie ma parkingu podziemnego to najgorsze jest przejsc / przebiec te 100 metrów w upale 40-60 stopni na sloncu :) W biurze juz jest klima. Na uparteo mozesz miec bardzo ograniczony kontak z upalem.
Metro
  • Odpowiedz
@forvel: Jeszcze dodam, że skądś jest ten strach w Polsce przed dzieleniem się zarobkami. Ja jak pracowałem w PL to zawsze warto było jak najmniej mówić o sobie i swoich zarobkach. Między innymi dlatego mialem tego dość i postanowiłem wyjechać :)
  • Odpowiedz
@majkson: Dzięki za rady! Czyli wystarczy mieć własny samochód i pracować w firmie z podziemnym parkingiem aby dać jakoś radę.
Cenne uwagi. Co do komunikacji to w sumie się nie spodziewałem, ze tak będzie ale gdzieś w końcu muszą miejscowi oraz imigranci jeździć. ;)
Zdziwiły mnie ceny mieszkań bardzo wysokie. Spodziewałem się zarobku rzędu 15k miesięcznie a z tego co czytam to ledwo wystarczy na mieszkanie a do tego jeszcze
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: No jest drogo, europejczykom firmy często pomagaja finansowo z mieszkaniem (wyzsza pensja albo dodatek na mieszkanie). Ale w pracach typowo fizycznych bez wyksztalcenia nie ma po co tu przyjezdzac bo zarobisz moze 5-10k miesiecznie
  • Odpowiedz
@majkson: Zgaduję, że bez studiów nie bardzo jest sens jechać do Dubaju co? Bo jestem w technikum na kierunku eksploatacji portów i terminali i mamy o transporcie szynowym, lotniczym, wodnym i lądowym
  • Odpowiedz