Wpis z mikrobloga

Powoli zaczynam rozważać złożenie sobie #epapieros ale za cholerę nie wiem jak się za to zabrać, no totalna zielonka ze mnie - czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na co zwracać uwagę, a na co nie? Widziałem jakieś bajery z wyświetlaczami, ale warto w to wchodzić?
Mam raczej podstawowego efajka, trochę wymieniałem już żeby lepiej fitował, mocniej grzał itp, ale raczej brałem to z przymarketowego sklepu, stąd podejrzewam że można by to zrobić lepiej.

Myślę też nad własnymi liquidami - jak się za to zabrać? Co to baza to się domyślam, ale jak ją połączyć ze smakami w jakich proporcjach i dlaczego to już nie mam pojęcia. Po zmieszaniu przegotować w kąpieli wodnej?

Z zastrzeżeń do obecnego, to jak jest bateria pełna to pary daje jak jasna cholera, ale z biegiem czasu co raz słabiej. To normalne?

Innymi słowy #kiciochpyta i #helpmeobiwankenobi
  • 9
@Karol_ek: osobiście sam zaczynałem ostatnio przygodę z epapierosem. Złożyłem zestaw istick 30w i do tego aspire nautilus. Czytałem że trochę osób poleca taki zestaw i jestem ogólnie bardzo zadowolony. Wcześniej miałem tylko do czynienia z jakimiś tanimi fajkami i nawet nie ma porównania.
@Karol_ek:
średnia półka - eleaf istick 20W/30W + nautilus mini

wyższa półka - eleaf istick 50W + kangertech subtank mini
zerknij na peleon.pl bądź poster82.pl

Widziałem jakieś bajery z wyświetlaczami, ale warto w to wchodzić?


@Karol_ek: tak. nie ze względu na wyświetlacze, ale żywotność baterii, prostotę ładowania, przenośność urządzenia oraz solidność wykonania. Wszystkie w.w. spełnia seria iStick. wyświetlacz również się przydaje, choćby po to żeby poprawnie ustawić moc/napięcie czy sprawdzić
@chup: co do aspire Nautilus - pewnie zadam bluźniercze pytanie, ale jakiś czas temu miałem taka końcówkę, co z jednej strony była odkrecana, ale zeby wymienić grzałkę musiałeś wyciągnąć osłonę, która dość łatwo schodziła i wcholere razy mi sie liquid w kieszeni rozlał - rozumiem ze to ma wszystkie części nakręcane i nie spadają?
@Karol_ek: na blogu starego chemika znajdziesz obszerny poradnik dot. Mieszania.

Kupujesz bazę, aromaty, butelki, strzykawki
W karcie aromatu powinno być sugerowane stężenie np 5% w takim przypadku do 100 ml bazy dolewasz 5ml aromatu. Taki liquid odstawiasz na jakiś czas zależny od aromatu.
Ja pale juz po 24h ale smak wtedy pozostawia wiele do życzenia
@Karol_ek: Masz baterie bez stabilizacji napięcia. Kiedy jest naładowana daje większe napięcie na grzałkę, ale wraz z rozładowaniem to napięcie spada. Działa to trochę jak nowe baterie w latarce - na początku żarówka świeci mocno, ale kiedy baterie są na wyczerpaniu to ledwo.
Dlatego obowiązkowo należy kupić baterię ze stabilizacją i najlepiej jeszcze regulacją napięcia. Jedna z lepszych za przystępną cene to Vision Spinner 2
Parownik - kwestia gustu, np Vivi
@Karol_ek: tak w nautilusie jest wszystko zakręcane często go noszę w kieszeni i nie ma problemu. Ustnik tylko jest wtykany ale nigdy mi nie wypadł. Ja akurat kupowałem za granicą i na polskie wyniósł mnie ok 230zl.