Wpis z mikrobloga

Mirki,
Szykuje się moje pierwsze warzenia piwa. Obejrzałem chyba z 3 razy warzę z kopyrem i tak:
1. zamówiłem zestaw super start z brewkitu
2. zamówiłem zestaw surówcow do ale'a też z BK
3. wydębił od całkiem ładnej 2 skrzynki po piwie w Tesco (fakt, że za 12zł)
4. wciąż nie mogę nabyć wiadra 30l, zamówię chyba z allegro tutaj[tutaj] (http://allegro.pl/garnki-emaliowane-garnek-30-l-emalia-olkusz-i5072858926.html
5. boję się czy indukcja doprowadzi do wrzenia podczas burzliwej i chyba dokupię grzałkę
6. dzisiaj walczyłem z butelkami - zalane 23 butelki wrzątkiem. Jedna nie wytrzymała.
7. Jutro zdzieranie etykiet i projektowanie własnej etykity

#piwowarstwo #pierwszewarzenie
bylembordo - Mirki, 
Szykuje się moje pierwsze warzenia piwa. Obejrzałem chyba z 3 r...

źródło: comment_U5ngHu3708TAqcd2JESamZ7cSh2NMZhu.jpg

Pobierz
  • 8
aha, czyli będziesz tylko chmielił. Wiesz, że nie musisz mieć do tego tak wielkiego gara?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sveg: w mniejszym może wikipieć - 20 litrów będzie zbyt mało a różnica cenowa też jest niewielka. Boję się tylko o indukcję...
@bylembordo: Kup pirosiarczyn - jest śmiesznie tani, dostaniesz go w każdym sklepie, który ma cokolwiek do czynienia z winami, więc w każdym miasteczku się to powinno znaleźć. Lub Oxy - wybielacz, ale tu musisz znaleźć taki bez żadnych substancji substancji zapachowych, parę razy ktoś tu wspominał, który jest bezpieczny. Wrzątek to najgorszy możliwy sposób, tracisz szkła i komórki naskórka w wyniku poparzeń :D