Wpis z mikrobloga

@AUTO-KOMIS: dzieciom poczucie własnego ze tak powiem "ja" kształtuje się trochę później, bliżej 3 roku życia ;)
ale z moją siostrą przeszliśmy przez to tak, że pytaliśmy się jej "a kto ty jesteś?" i mowilismy ze Ania XD i o wszystkich domownikach i jakos zczaiła ze ona to cos innego niz my xd i teraz dumna wszystkim mowi kto ona jest XD
  • Odpowiedz
@AUTO-KOMIS: Raczej dzieci uczą się takich rzecz instynktownie. Im więcej z nimi rozmawiasz, mówisz do nich po imieniu i wprost (żadnego "co Karolek by dziś zjadł?") tym szybciej powinny załapać. A tak swoją drogą ciesz się ostatnimi chwilami, kiedy tego nie robi. Jak będzie miał 3 lata, to to będzie okres pierwszego w życiu buntu. Zwykle dzieciaki mają wtedy fazę na samodzielność, więc pewnie będziesz słyszał "ja sam" przy KAŻDEJ
  • Odpowiedz
@AUTO-KOMIS: Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Jeśli nauczysz go JA pokazując na niego to prawdopodobnie nauczysz go nieświadomie o istnieniu ego. ( nie żeby to było coś złego, takie moje spostrzeżenie ;) )

Edit: w sumie ciekawie by było gdyby dziecko tak naprawdę rozumiało koncept JA pokazując na Ciebie, a to dorośli byli by w błędzie uważając JA jako swoją osobę.
  • Odpowiedz
  • 19
Ja ostatnio swojemu tlumaczylem, ze mowi sie "tak" a nie "no".
Po krotkim czasie, maly test, pytam sie mlodego:

Ja: Jak sie mowi, tak czy no?
Mlody: "tak"
Ja: No
  • Odpowiedz