Wpis z mikrobloga

@kiszczak: nie mam cierpliwości do Ciebie. Wychowanie łączy sie z tresura.
Co do wcześniejszych wypowiedzi. Wyciagasz pohopne wnioski. Wygląda to tak jak byś był pewien co robię, czuje i myślę, z tym, ze dodasz do tego "nie wiem" "może". I wciąż twierdzisz ze nie odrozniam tresury do wychowania. Odrozniam ale jedno drugiego nie wyklucza. To twoja interpretacja tych pojec. Poza tym ja wolę określenie "trening" niż tresura. Bardziej to pasuje
  • Odpowiedz
twoje domniemania poniosły Cie za bardzo.


@BaKuMMz: Rozmowę zawsze prowadzi się na pewnych założeniach. Właśnie w tym rzecz, by nigdy założenia nie traktować za pewnik.

Odrozniam ale jedno drugiego nie
  • Odpowiedz
Nie chce mi się wołać wszystkich negujących klatki dla psa, ale może zauważą.


@Zaff: Bo nie o klatkę samą w sobie chodzi, a o celowość jej użycia. Jeśli jej jedyną funkcją ma być ochrona świata przed psem w niej zamykanym nie ma ona nic wspólnego z poczuciem bezpieczeństwa psa i jego dobrem.

@amarantowy:
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: zreszta widac twoja profesjonalnosc po tym jak wychowales psa, ze musisz go zamykac w klatce, znawca i treser od siedmiu bolesci
po co brales psa, jezeli nie potrafisz go wychowac i musisz go zamykac w klatce?
  • Odpowiedz
Wciąż nie wyjasniles dlaczego jest to źle dla psa.


@BaKuMMz: Dlaczego źle dla psa, że jest adoptowany do warunków sprzecznych z jego naturalnymi instynktami? Myslę, że z takiego samego powodu dla którego do więzienia idzie się za karę, a nie jedzie na wakacje. Posłużę się przykładem: powiedzmy, że Twój ojciec uznał, ze najlepiej dla Ciebie będzie jeśli będziesz nosił niebieskie włosy. Farbuje Cię na siłę, z początku Ci się to
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: no tak, swiadomy wlasciciel i treser za 5 zlotych, czego moglem sie spodziewac od ludzi, ktorzy biora psa wiedzac, ze nie potrafia go wychowac i zamykaja w klatce, typowa mentalnosc ludzi ze wsi, gdzie psa traktuje sie jako przedmiot i jest cale zycie uwiazany na smyczy, "bo jeszcze by narobil klopotu, po co tresowac, niech bedzie i szczeka"
@LokalnyGamon: tak, psy powinny byc po jakims czasie usypiane
  • Odpowiedz