Wpis z mikrobloga

Nie wierzę...

Drogi grozy w stolicy Podkarpacia!

Kierowcy w Rzeszowie utknęli w potężnych korkach po testowym uruchomieniu buspasów na głównych alejach miasta. >Niczym niepokojone autobusy sprawnie wożą pasażerów, ale kierowcy tracą czas, pieniądze i nerwy. Pod płaszczykiem tzw. programu transportowego wprowadzono faktyczną dyskryminację kierowców, a to jeszcze nie koniec - ratusz zamierza wprowadzić płatne parkowanie w centrum miasta.

- Czekałem w korku 10 minut, a obok był pusty pas dla autobusów! - mówi pan Marian (38) z Rzeszowa.

- Jechałam ostatnio z pracy w centrum do domu na Nowym Mieście 20 minut. Koleżanka tę samą trasę pokonała w 15 minut autobusem i to jeszcze zatrzymując się na każdym przystanku. Po co kupowałam samochód jeżeli autobusem jest szybciej? - dziwi się pani Zuzanna (28) z Rzeszowa.

- Nie może być tak, że ja płacę podatki, akcyzę za benzynę, VAT za samochód, a muszę przepuszczać autobus! Miasto doprowadziło do całkowitego paraliżu.Słyszałem o ludziach, którzy musieli zostawić samochody pod blokiem i przesiąść się na autobus. To skandal. Teraz jeszcze grożą wprowadzeniem płatnego parkowania. Co na to władze miasta? - dodaje pan Paweł (55) ze Słociny.

Czy ratusz ma zamiar interweniować i zlikwidować buspasy? Być może uda się pójść na kompromis i umożliwić ruch samochodów po buspasach w momencie kiedy nie ma na nich żadnych autobusów? A może udało by się poszerzyć aleje >Piłsudskiego oraz Lisa-Kuli, tak aby umożliwić jednoczesny ruch autobusów i samochodów? Z naszych analiz wynika, że wymagałoby to wyburzenia tylko 10 kamienic."

Źródło: Głos Podkarpacia 23/02/2015


#transportmiejski #buspasy #rzeszow #lolcontent
  • 6
@euklides: w dupie mam komunikacje miejsca, w ktorej zmarzne, smierdzi zimowym zulem, albo latem spoconym robotnikiem. na dodatek musze sie spieszyc, jak nie zdaze to dupa zbita, slucham nie takiej muzyki jak lubie i musze walczyc o miejsce siedzace. samochodem jezdze do pracy za 150% ceny biletu mpk, i jestem sam sobie panem. dlaczego nie chce zaoszczedzic 50zl miesiecznie? bo po to pracuje, zeby miec na swoje wygody.
Po co kupowałam samochód jeżeli autobusem jest szybciej? - dziwi się pani Zuzanna (28) z Rzeszowa.


@lewactwo: no kurde #logikarozowychpaskow .. brak słow.
jeśli tak dalej pójdzie i ludzie będą sadzić takie komenty to to miasto nigdy sie nie ucywilizuje.
mam samochód (stary ale działa) mieszkam prawie w centrum, pracuję w zasadzie poza miastem.
półtora roku jeździłem samochodem (również z innymi z pracy - carpooling) ale od kiedy mam możliwość dojazdu