Wpis z mikrobloga

Do tego miejsca zapewne powrócę jeszcze kilkakrotnie. Mieliście już okazję widzieć ten obiekt w nocnej odsłonie, dziś nieco inaczej. Ciekawe światło zachodzącego słońca, ładnie oświetliło struktury ścian. Nowy budynek Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wersja nocna tu: http://www.digart.pl/zoom/7793542/Schody_do_wiedzy.html

Technicznie 11mm, przesłona również 11, +trochę cierpliwości.
#mojezdjecie #fotografia #wroclaw #archtektura
#yazhubal <-- pod tym tagiem wrzucam fotografie( ͡° ͜ʖ ͡°)
yazhubal - Do tego miejsca zapewne powrócę jeszcze kilkakrotnie. Mieliście już okazję...

źródło: comment_iv21fp4erow2E7bAsH5XocQa37V2hln2.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@qbiszon8: w postprocesie wołanie 3 rawów ( BW, denoise), dwa naświetlenia na światła by zbić przepalenia i jedno na doświetlenie schodów. Manualnie na maskach w PSCC, nastepnie prostowanie ścian, gdyż tokina 11-16 nie jest tilt-shiftowym szkłem i choć ściany ładnie prostują soczewki asferyczne to lecą do tyłu. Na konie crop na 1:1 w kwadrat i na mirko :P
  • Odpowiedz
@yazhubal: jesteś w stanie podrzucić jakieś tutki dotyczące łączenia kilku zdjęć w jedno, tak jak Ty to robisz? Zawsze mam największy problem z wyciąganiem cieni, ten sposób wydaje się idealny, ale słabo ogarniam PS, nie wiem jak się za to zabrać ;)
  • Odpowiedz
@marafc: zacznij od https://www.youtube.com/watch?v=igNlbo5U80g tylko nie pobieraj automatycznych akcji z blogów, gdzie takie oferują, zrób swoje, łatwo jest przez to nauczyć się jak piksele działają, jak mieszają się warstwy, oraz lepszy jest efekt manualny w tym wszystkim, większa kontrola nad tonami.
To jest czasochłonne, tak samo jak wykonanie materiału źródłowego,ale efekty są realistyczne i zadowalające.
  • Odpowiedz
@yazhubal: W zbiorach specjalnych znajduje się skarbiec, budynek po lewej. Podwójne ściany
Ten budynek znam jak własną kieszeń, znam kogoś kto robił fotki w czasie jego budowy
  • Odpowiedz
@miniek91: Ok, dzięki bo właśnie kombinuję z miejscami we Wrocławiu gdzie nikt zdjęć nie robił, np wejścia na dachy, wysokie obiekty itp. Skarbiec musi być interesujący :)
  • Odpowiedz