Wpis z mikrobloga

#pr0architektura <--- kto chce zobaczyć ciekawostki z arch proszę subskrybować
Proszę o plusikowanie :)

Dzisiaj krótko i na temat, Dlaczego tak naprawdę stosuje się okapy.
W projekcie Casa CM / Paolo Carlesso widać wyraźnie że okap pełni tylko i wyłącznie funkcje techniczną, a estetyka jest sprawą drugorzędną, (gdyby było inaczej, dach po drugiej stronie budynku także miał okap. Warto też zwrócić uwagę jak wiele w odbiorze architektury zmienia zagospodarowanie wokół budynków.
Będąc szczery to jedynie na śląsku jest jakieś poszanowanie dla estetyki małej architektury oraz ogródków wokół budynku, Moja #warszawa wygląda pod tym względem biednie.
pr0t3r - #pr0architektura <--- kto chce zobaczyć ciekawostki z arch proszę subskrybow...

źródło: comment_ycAWP5EY5NoR6Fyu15UGuwO3OhHtIWlK.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@TadeuszSynZygmunta: konstrukcja jest stalowa, elewacja jest z fibrobetonu w oryginale jest ( ecological fiber cement) miałem jeden post o takich elewacjach. W Polsce jest kilka firm które to sprzedają jeżeli chcesz to mogę ci podać
  • Odpowiedz
@pr0t3r: piszesz o poszanowaniu estetyki i ładu tej małej architektury jak i zwykłej, z doświadczenia budowlanego wiem, że to co ładne i fajne jest drogie :( Ludzie oszczędzają na maxa aby wybudować swój własny klocek obłożony styropianem zaciągnięty lekką mokrą ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozwiązanie typu deski elewacyjne, kamień, płyty elewacyjne to już niestety droga inwestycja :(
  • Odpowiedz
@frez: Ludzie nie oszczędzają na maxa, ponieważ budują domy po 150/200 metrów na 2/3 osoby.. a potem się dziwią że ich nie stać, 3/4 dzialki w kosce bauma, mimo że wystarczyłoby 1/3 co tego co wybrukowali. A tutaj co takiego jest drogiego w przypadku otoczenia ?, toż to tylko ladnie w proporcjach poukładane chodniki (i tak trzeba jakiś mieć), oraz zieleń,
  • Odpowiedz