Wpis z mikrobloga

Pytanie na już: widzę, że skalary złożyły mi okrę w głównym zbiorniku, pływają na około tego i co chwilę ocierają się o liście brzuchem (z tego co pamiętam to napowietrzają w ten sposób ikrę). W akwarium jeszcze masa ryb - gupiki, mieczyki, brzanki. No i co teraz zrobić? Akwarium innego nie mam, co najwyżej litrowy słoik. Mogę dać liście do słoika i słoik zanużyć w akwarium, by woda nie straciła temperatury. Napowietrzacz zwykły mam na zbyciu. Czy lepiej po prostu zostawić jak jest i rano kupić jakiś zestawik akwariowy?

#akwarystyka #ryby #akwarium
  • 7
@chomik3: z tego co przeczytałem w "Rozmnażanie ryb w akwarium" Huberta Ziętka to dobraną parę powinno się trzymać osobno od wszystkich ryb, bo inaczej może wystąpić zjawisko kanibalizmu i zjadania ikry. Zwkraca też uwagę, że młode tarlaki są niedoświadczone i mogą i tak ikrę zjeść.

akwa rozrodowe powinno mieć co najmniej 30 cm wysokości i dla małych osobników mieścić 60-70 litrów.

To tyle teorii, bo osobiście nie udało mi się rozmnożyć
no to gratuluje niespodzianki! :D

z tego co czytam to trzeba rybom zapewnić spokój i co najwyżej wyjąć złożoną już ikrę i próbować ją inkubować samodzielnie.