Wpis z mikrobloga

77 - 1 = 76

Bernard Beckett
Genezis

Chyba mój nr 1 wśród przeczytanych książek. Krótka, do wzięcia na jeden raz, ale niezwykle ciekawa.

W Nowej Zelandii stworzono utopię. Jej mieszkańcy żyją bezpiecznie w swoim odizolowanym od świata zewnętrznego państwie, każdy ma przypisaną rolę i jej spełnieniu się poświęca. Do czasu gdy pojawia się buntownik - Adam Ford. Po kilkunastu latach czternastoletnia Anaksymandra staje do egzaminu, którego pomyśle zdanie umożliwi jej wstąpienie do Akademii, która zarządza utopią. Cała książka jest zapisem przeprowadzonego testu, którego tematem jest Adam Ford. W trakcie trwania egzaminu Anax poznaje fakty nieznane dla większości mieszkańców. Ich zgłębienie zmienia całkowicie jej światopogląd. Dlaczego komisja daje jej dostęp do tajemnic, na których opiera się ich świat?

Tego dowiadujemy się na ostatnich stronach książki. Ma ona najbardziej zaskakujące zakończenie z jakim się do tej pory zetknąłem, które dosłownie sprawia, że czytelnikowi opada szczęka i wybucha tysiącem pytań; jak?, jak to możliwe?
Zdecydowanie polecam.

#bookmeter #ksiazki #scifi #dystopia
G.....v - 77 - 1 = 76

Bernard Beckett
Genezis

Chyba mój nr 1 wśród przeczytany...

źródło: comment_FtuYMoBxNthJdh0unEentNUhC7jbeZoc.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz