Wpis z mikrobloga

Grafiki Beksińskiego to czysty estetyzm, nic nam nie mówią, tylko pozwalają nacieszyć(czy raczej zasmucić) oko. I tu pytanie do fanów jego twórczości: czy nie przeszkadza wam to? Czy nie uważacie, że malarstwo ograniczone do formy jest miałkie i takie jakby puste?

#sztuka #malarstwo #beksinski #beksinskinadobranoc
bialoruskie_standardy - Grafiki Beksińskiego to czysty estetyzm, nic nam nie mówią, t...

źródło: comment_74Xl9WxAXPPJsEKw0DjqLNLllpYkMf17.jpg

Pobierz
  • 5
ja sądzę że samo dzieło powinno mówić za siebie. Dla mnie jego obrazy nie są puste- każdy jest przedstawieniem jakiegoś strasznego/wspaniałego świata.
Bo próba "odczytania" dzieła i interpretacji w stylu "o czym chciał powiedzieć pisarz? - pyta pani od polskiego" oznacza, że nie podziwiamy dzieła jako takiego, tylko chcemy zrozumieć ideologię autora i traktujemy go jak filozofa, który nam opisuje świat. Ergo- właśnie sztuka dla sztuki jest sztuką jedyną jaką uważam za
@bialoruskie_standardy: Dlaczego miałkie i puste? Gość wylewał z siebie emocje za pomocą pędzla i farb. Poza tym w jego dziełach jest zawartych wiele symboli, ale to właśnie o to chodzi - Beksiński bawił się malowaniem, bawił się interakcją widzami, na pewno nie był niewolnikiem krytyków.

Ja jestem laikiem jeśli chodzi o malarstwo, a dzieła Beksa wywołują u mnie gigantyczne wrażenie.