Wpis z mikrobloga

#samochody #pytanie
a jakie opinie macie o Renault Clio 2 ph2 2003 rok 1.5 dci? słyszalem, ze jakies problemy sa z rozrzadem tam? Ze potrafi przeskoczyc? a co w momecie kiedy auto ma 170tys przebiegu, rozrzad byl raz robiony to te bedzie z tym problem? ze olej co 10-15tys trzeba wymieniac to wiem;)
  • 11
@paki81: mam 1.9dci w lagunie i 210tys porzejchane i ani turbo ani panewki ani wtryski mnie nie dotycza;p ale mam w dobrej cenie do wziecia tego 1.5dci 68Km czyli bez turbo (?). z tego co kojarze to mamy takie silniki w sluzbowych loganach i raczej niz powaznego sie nie dzieje, ale tam mamy tylko po 130tys przejechane.

@wylinka_wensza: miałem jako firmowe przez 2 lata, dalej jeździ w firmie. 1.5dci 65KM dwuosobowe. Nie sprawiało prawie żadnych problemów jeżeli nie liczyć typowych części eksploatacyjnych (świece żarowe, sprzęgło).
Pamiętam, że kontrolka ABS potrafiła się zapalić powyżej pewnej prędkości. Z tego co wyczytałem, to winny jest wianuszek, z którego czujnik ABS odczytuje położenie koła.
@mrfixpl: jest też masa negatywnych opini od ludzi KTÓRZY NAWET NIE MIELI TEGO AUTA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ile ja sie nasluchalem o swojej lagunie zlego, od takich co "nie mam ale wujek mial okazje kupic ale wiedzial, ze to zlom." podludzie:)
@wylinka_wensza: miałem styczność z masą aut i wniosek jest taki

jak dbasz tak masz

najlepsze konstrukcje można zajechać na amen, a najgorsze konstrukcje mogą pracować bezawaryjnie przez setki tysięcy kilometrów.