Wpis z mikrobloga

@czeblin1: Przez służszy mój pobyt w St. Louis bezdomni których spotkałem byli w sumie na równo, biali i czarni. I wolałem czarnych, jak poratowałeś takiego dolarem to się zawsze uśmiechnął, i cos fajnego powiedział. Biali to takie gbury zawsze.
@blubi_su: Ja po technikum bym chciał tam polecieć bo nie chcę studiować gównokierunku w Polsce i dowiedzieć się, że papier z uczelni jest nieważny. No ale pewnie tak łatwo to nie pójdzie. ..
@czeblin1: Nie wahaj się. Serio. Z doświadczenia wiem że w stanach bardziej liczy się to co umiesz a nie to co masz na papierze z uczelni. Liczą się za to papiery specjalistyczne takie jak certyfikacje miedzynarodowe.
@blubi_su: Chcę porobić w Polsce kursy sztaplarki, spawania, nurkowania, baristy i uprawnienia na suwnice i ciężkie sprzęty. Więc może się uda wylecieć, znaleźć coś na początek żeby się zaklimatyzować, a potem jak już będzie stabilnie to jakieś dalsze kształcenie.
@czeblin1: Powiem tak, wszystko jest bardzo tanie. Przeciętny barman zarabia około 1500 USD. A utrzymasz się spokojnie za 800-900. Bardzo łatwo coś tam odłożyć. Samochód możesz kupić już za paręset dolarów.
@blubi_su: Trochę niejasno napisałem jak to teraz czytam. Chyba największy problem to otrzymanie wizy żeby spokojnie siedzieć, a nie bawić się w przedłużanie co chwilę? Czy się mylę i otrzymanie wizy nie jest aż takie trudne?