Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy z #webdev

Możecie mi napisać, za co tak bardzo uwielbiacie WebStorm? Od ponad roku pracuję w Sublime Text 3 i już mam za sobą dwie nieudane próby przesiadki na coś bardziej dojrzałego. Ostatnio nawet próbuję się zmusić do prawdziwego IDE, chociaż do tej pory tłumaczyłem sobie - po co mi IDE, do prostego kodowania stronek? Jednak zacząłem poważnie interesować się #meteorjs, w związku z czym wręcz wypadałoby mieć wszystko bardziej pod kontrolą. Tutaj IDE na pewno ułatwi mi sprawę. Przede wszystkim chodzi mi o podpowiadanie składni, nazw zmiennych itd. oraz szybkie skakanie od templatek do JS i odwrotnie (jeżeli coś takiego w WS istnieje). Możecie mi podpowiedzieć, co i jak? Jest jakiś naprawdę DOBRY tutorial do nauki tego IDE, który sprawi, że na stałe przesiądę się z ST3? Czy jednak do programowania w JS lepiej zostać przy dobrze skonfigurowanym Sublime?
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@emtei: nie musze szukać, mam je zainstalowane. Jednak podpowiedzi nie są tak doskonałe jak np. podczas pracy w Eclipse w Javie. Szukam raczej czegoś tak dokładnego, abym nie musiał zaglądać do dokumentacji w każdym przypadku.
  • Odpowiedz
@tomcioPL: IDE to IDE a edytor jest edytorem. Pierwszy przykład z brzegu: Otwierasz plik *.scss w sublime. Co robisz? Szukasz pluginu. Nie znam pluginów sublime, bo zwyczajnie nie chce mi się ich instalować. Edytor tekstu to edytor.
Np. Rozwiązywanie konfliktów przy mergowaniu repo git na webstorm jest piękne, ogólnie wsparcie dla gita jest git :)

IDE z samej nazwy jest rozwiązaniem kompleksowym. To, że Sublime można rozszerzać nie zmienia faktu,
  • Odpowiedz