Wpis z mikrobloga

Widzę, że całkiem popularne na mirko układanie #puzzle - mam pytanie jak sobie radzicie z wielkimi praktycznie jednolitymi powierzchniami? Kupiłem w #lidl puzzle 1000 elementów, widok na miasto wieczorem, gdzie 1/3 to niestety praktycznie jednolite niebo (gradient od niebieskiego do fioletowego), mniej więcej jak w załączniku. Spodobały mi się na pierwszy rzut oka, ale w trakcie układanie uznałem, że jednak tego nie przemyślałem - utknałem mniej więcej z 400 puzzlami nie ułozonymi, bo większosc z nich była jednolitego koloru (nawet na dole odbicia w wodzie były praktycznie czarne z delikatnymi cieniami :<)

Ogólnie były to puzzle firmy Clementoni - nie takie złe, ale sporo puzzli było niedociętych, a z 10 nawet pogiętych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co robicie po ułożeniu układanki? Ja w dzieciństwie bardzo lubiłem je układać, dlatego teraz co jakiś czas znowu sobie kupuję jakieś, jednak gdy skończe, to zazwyczaj podziwiam, łał i cyk, do pudełka 'na kiedyśtam'. Nie widzę/nie mam miejsca na oprawianie w ramy itp.

#puzzle #hobby #ukladanki #ukladajzwykopem
yacolek - Widzę, że całkiem popularne na mirko układanie #puzzle - mam pytanie jak so...

źródło: comment_O7jXsNaOVc3x76KFWpsjNFwBidmQhHT5.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@yacolek: Przy takich rzeczach jak niebo konieczna jest...cierpliwosc. :P
Podziel puzzle na ksztalty, pozniej na kolory i to jest jedyne rozwiazanoe, chyba,ze masz zamiar przykladac po jednym, co jest nudne w cholere :P

Dotycjczas wsadzalam puzzle w antyrame, ale teraz przyklejam podzielone na czesci w rozmiarze a4 i chowam do pudelka ;)
  • Odpowiedz
@Slashowa: ale niby trochę szkoda by było jakieś 4000 kawałków rozdzielić i do pudełka. Z drugiej strony, co mi z ulozonych puzzli - a do złozonych zawsze mozna wróćić kiedyś :d

Chyba, że montują je w ramę i do piwnicy, złożone, jako trofeum - bez wieszania na ścianie.
  • Odpowiedz
@UkradliMiPuzzIe: no właśnie mi tej cierpliwości zabrakło i niestety po prawie miesiącu dokładania kilku kawałków, rozdzieliłem wszystko, schowałem i do pudełka, na kiedyś :(

następne jakie kupię, to obowiązkowo coś w pełni zapełnionego różnosciami, np jakaś mozaika z trefla. Chciałem celowac w 4-5k, ale przy tym tysiącu z niebem trochę się zraziłem :D
  • Odpowiedz
@yacolek: U siebie jie przewiduje mozliwosci rozwalenia niedokonczonego obrazka :P a i nie lubie dwa razy ukladactego samego :P

Zdardze Ci sekret. Wszystkie puzzle powyzej 6000 elementow dzielone sa na worki, kazdy worek to inna czesc obrazka :P Chyba Castroland dzieli 5000. ;) Osobiscie uwazam to za oszustwo, bo ulozenie 1000-1500 puzzli to nie sztuka :)
  • Odpowiedz
@UkradliMiPuzzIe: no to ja sobie przy tych posortowałem jednolite, z nieba i reszta. Potem nawet te jednolite ulozylem rzedzami po 10 w rzędzie - wyszło 300 puzzli. Ale to chyba już nie oszustwo? :D
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: @UkradliMiPuzzIe: były spoko, ale jednak mam drobne zastrzezenia do jakosci, w stosunku do puzzli Trefl. Miejscami wydruk niskiej rozdzielczości, że cięzko bylo zlokalizowac co to za kawałek :D Niby spód taki sam i wydawały się podobne, ale jednak trafiłem z 10 uszkodzonych puzzli, tak jakby krzywo do wycinarki weszły i był pogniecione, sporo rozwarstwionych. Zaryzykuję stwierdzenie, ze mogło nawet 2-3 puzzli brakować, bo gdy ulozylem te kawałki z nieba,
  • Odpowiedz
@UkradliMiPuzzIe: na pudełku od środka, na takich zlozeniach kilku kolorów (w drukarniach tak znakują np gazety duze papierowe, wyborcza itp) jest nazwa tego 'projektu' która ma LIDL w nazwie, więc to raczej budzetówka robiona specjalnie dla tego sklepu, więc wietrzenia bym nie zaryzykował. Fajne puzzle mimo wszystko, nie jestem jakimś ogromnym znawcą, to i przymknąć oko na takie coś mogę (chociaż kawałków to nie powinno brakować, d'oh)
  • Odpowiedz