Wpis z mikrobloga

Stranded Deep

Jedna z najlepszych gier typu survival z jaką się spotkałem

Lecimy sobie samolotem, robimy sobie martini i nagle nasz samolot ulega katastrofie. Znany wątek no nie?
Znamy to chociażby z gry The Forest.
W grze jesteśmy rozbitkiem na archipelagu małych wysepek, na start mamy niewiele rzeczy (zapalniczkę, butelkę wody i nóż i nasza tratwę ratunkową na której możemy pływać od wysepki do wysepki zdobywając przeróżne przedmioty.

Niby banalny scenariusz lecz uwierzcie mi, gra ma kolosalny potencjał, a to dopiero alfa. Widoki są przepiękne, a sam fakt że nikogo nie spotkamy w okolicy(poza rekinami) potęguje to wszystko.
Bardzo ciekawym zabiegiem jest pole widzenia postaci. Chodzimy sobie po naszej małej wysepce szukając jedzenia i materiałów budowlanych, a tu kątem oka widzimy wysepkę która może jest oddalona od nasz jakieś 100 m, odwracamy wzrok w jej kierunku i nasze nadzieje legną w gruzach bo to jednak trochę dalej.
Jest też fajny system craftingu, nie jest on intuicyjny lecz daje radę .

Gra ma bardzo duży potencjał i trzeba jej wybaczyć dużo niedociągnięć (np. niegroźne rekiny) ponieważ jest to alfa, ale idąca w bardzo dobrym kierunku.
Mam wrażenie że to jest coś czego na rynku gier survivalowych właśnie brakowało bo mamy masę gier typu zombie survival, lecz zaledwie garstkę survivali gdzie musimy walczyć z naturą.

Grę serdecznie polecam.
Moja ocena to 8/10


Zapraszam do wątku #kojociaocena gdzie od czasu do czasu napisze w co warto zagrać,a w co nie i jaki film jest warty obejrzenia :)
  • 25
nie lubie samotnosci


@Kramarz: Mi inni gracze zazwyczaj przeszkadzają. Do tego dochodzą lagi, oszustwa (nie nazywajmy tego "hakerami", proszę), czysta złośliwość, itp. No i multi nie można zapauzować - a co ja mam zrobić, jak mi się dziecko obudzi w środku rozrywki? ;)
@parsiuk: No widzisz, każdy ma inny styl rozgrywki który lubi. Jak nie mam czasu grać to nie gram, a jak mam, to na ogol nie ma mnie kilka godzin, lubie interakcje z innymi i tyle, jak ktoś mi przeszkadza to go eliminuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)