Wpis z mikrobloga

Mircy szukam autka do 3 tys zlotych na dojazdy do szkoły i pracy. Benzyna plus gaz. Ptarzyłem za Micra 1.0 albo corsa 1.2.
Ma moze z was ktos te autka? wiem, ze 1.2 opla jest na łancuchu i ze rucy jej nie oszczedza, a co z micra? jak u niej to wyglada? jakies plusy minusy obu aut?
#pytanie #samochody #kupujeauto
  • 60
  • Odpowiedz
@owcaa: stare pod względem modelu;) od 91 roku chyba w takiej samej budzie go robili;)
@trzyka: widizlaem. te z poczatku produkcji 3 drzwiowe wersje nie rdzewialy a reszta jak wsciekle. sam mialem daewoo nubire wiec wiem jak to wyglada:)
  • Odpowiedz
@wylinka_wensza: taki swift 1,3 80KM naprawde fajnie sie wscieka po mieście :D
ale porównując go z chociażby puntem, oba 2001 rok to w puncie jest sto klas wygodniej, ciszej i pewniej za kierownicą ;)
Ale po mieście go uwielbiałem. Niestety rdzewieje, klamki zewnetrzne odpadaja, swiatla nie mają brzęczyka, plastikowo jak w latach 80tych i okropne głośniki ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale ręczny żyleta XD
  • Odpowiedz
@wylinka_wensza: wygląda całkiem ok. może był garażonawy. ten którym ja się poruszałem stałpod chmurą całe życie, zacieki rdzawe ma wszedzie, od wlewu paliwa, przez zamek tylnej klapy, po zardzewiałe szyny foteli.
patrząc na wygodę, wyciszenie i 'ucywilizowanie' corsa wypada dużo lepiej. Ale fun z jazdy w tej 80konnej wersji jest duzo lepszy. Jak w tej słabszej wygląda to nie wiem.
Ale jak oba będziesz ogladał to sobie sam już porównasz.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: no jednego dnia bede oba ogladal wiec bede mial porownanie, wiem, ze jesli chodzi o komfort to opel wypada lepie, ale jezeli mialby sie psuc to wole chyba troche wygode na dalszy plan odsunac a na bezawaryjnosc postawic:)
  • Odpowiedz