Wpis z mikrobloga

@Jajcew: Czy widzisz sens w chodzeniu na siłownię, siedzeniu na maszynie i wykonywaniu prostych ruchów mających za cel izolowanie mięśnia? Bo ja nie.
  • Odpowiedz
@Apokryf: ja sam nie uczęszczam, ale skoro widzę ludzi którzy tam chodzą i mają rezultaty, wyglądają dobrze i są dużo silniejsi niż ja to chyba jednak ma sens. Nie wiem już czy Wy trollujecie ale nieważne, wiem że Cejrowski nie trollował i do tego się głównie odnoszę.

Odnośnie tego że koszenie trawnika czy kopanie ogródka też wyrabia mięśnie - ok, to teraz będę codziennie kosił trawnik który najpierw przekopię (
  • Odpowiedz
@rotero: o #!$%@? co ja czytam, czytając przez 30 min jedną książkę rozwijasz mózg, umiejętność wypowiadania się, wyobraźnię, zasób słów, zapewnia rozrywkę i wiele innych. Nie mówię, że siłownia jest bez sensu ale twoj argument jest inwalidą (tak samo pewnie twoj mozg)
  • Odpowiedz
@Jajcew: Wyobrażenie Cejrowskiego, o ćwiczących na siłowni jest dla sporej grupy ludzi tam uczęszczających prawdziwe. I przekopanie ogródka czy skoszenie trawnika jest dla takich właśnie ludzi korzystniejsze.
  • Odpowiedz
o #!$%@? co ja czytam, czytając przez 30 min jedną książkę rozwijasz mózg, umiejętność wypowiadania się, wyobraźnię, zasób słów, zapewnia rozrywkę i wiele innych. Nie mówię, że siłownia jest bez sensu ale twoj argument jest inwalidą (tak samo pewnie twoj mozg)


@vrt1337: tak jak na siłowni wartość treningu zależy od tego jak ćwiczysz, tak samo wartość czytania zależy od tego co czytasz. Porównywanie nie ma najmniejszego sensu, bo jak słusznie
  • Odpowiedz
@loczyn: Z ciekawostek, w szkołach polonistki raczej przedstawiają Sokratesa wyłącznie jako brodatego myśliciela i filozofa, nie wspominając, że kilkakrotnie z własnego wyboru brał udział w bitwach jako hoplita (duża tarcza z podwójnym uchwytem + dwuipółmetrowa włócznia) walczący przeciwko Spartanom. Takie uzbrojenie wymagało sporej tężyzny fizycznej, a trening na hoplitę rozpoczynał się w 7 roku życia.
  • Odpowiedz
@rotero: Wiem i jego trening nie wyglądał nigdy tak jak teraz na fitnessach, podnoszenie wielokrotnie gównociężaru na gównomaszynach. Kiedyś inwestowali w siłę, a piękne ciało nie oznaczało naoliwionych bułek.
Spaczyliśmy obraz męskości, siły i prawdziwego piękna ciała.
  • Odpowiedz
@Apokryf: nie dodawaj gadce Cejrowskiego więcej niż jest warta. Robisz analizę "co autor miał na myśli" i próbujesz sprzedać ściemę, że on tak tłumaczy nie wprost.

Tyle że prawda jest taka - Cejrowski ma ćwiczących za podludzi, tematem się nigdy nie interesował i tłumaczy na swój chłopski rozum jak to wg niego wygląda. Podobnie było z jego "obaleniem" teorii ewolucji, gdzie cała jego wypowiedź to też jedno wielkie "myślę, że".
  • Odpowiedz
@loczyn: Większość osób chodzących na siłownie doskonale wie, że maszyny i ćwiczenia izolowane to rzeczy których powinno sie unikać, dlaczego - temat rzeka. Cejrowski w temacie ćwiczeń jest zwykłym ignorantem, udającym że wie lepiej niż ci, którzy latami ćwiczą.

"Jak ktoś się chce kompletnie ogłupić, to zapraszam do fitness klubu [mówi to na tle siłowni z maszynami i hantlami] a w tym czasie życie wam przepływa koło nosa, ja w
rotero - @loczyn: Większość osób chodzących na siłownie doskonale wie, że maszyny i ć...

źródło: comment_7hignA3CwXb45eb9snpkV1iQZoV20Uz8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rotero: Znaczy zgodzę się z tym, że pierdzieli kocopoły jeśli rozpatrujemy cały przekaz, ale ma też sporo racji.
Kiedyś dużo trenowałem i też porzuciłem siłownie z powodu, że zacząłem czuć, że to tracony czas. Spędzałem na siłce ~10h w tygodniu, do tego dotarcie i powrót. 520 godzin rocznie, to niecały miesiąc w roku przesiedziany na siłowni.
Jeśli dla kogoś to jest cel w życiu to spoko, ale wolałem to zamienić
  • Odpowiedz
@jankiel7410: Nie robię. Jednak Cejrowski stosuje tak często wyolbrzymienia niektórych cech, całkowicie ignorując inne, że ciężko nie odnieść wrażenia, że nie robi tego świadomie.
  • Odpowiedz
@rotero: Zamieniłem na kalistenikę. Chciałem biegać ale nie biegam, postawiłem na kilka prostych ćwiczeń i czuję się z tym bardzo dobrze, bo ciało daje radę, a czasu nie tracę. Nie mam wyrzutów sumienia.
  • Odpowiedz