Wpis z mikrobloga

-----------------------------
ANALIZA GORĄCYCH DYSKUSJI
-----------------------------
#nocnazmiana #wykop #mikroblog @Luxik @marianbaczal @kamdz
Jak zapowiedziałem, tak zrobiłem. Pod tagiem #mirkoupada zobligowałem się do zanalizowania przez kilka tygodni
wpisów w Gorących pod statystycznym kątem i wysnucia z tego wniosków. Wnioski, rzecz jasna, które cisną się na
klawiatury nawet bez tak rzeczowego podejścia jak moje:
- mirko jest ustawicznie zalewane przez wysoce plusowany
syf jak # rozdajo i jemu podobne.
- mirko cierpi na # gimbohumor reprezentowany "godnie"
przez m.in # kwejkaledobre.
(specjalnie stawiam spację przed tagami żeby nie wołać niepotrzebnie).
I tym podobne wnioski trzeba było zweryfikować w... a jakże, #excel.

-----------------------------
Aby w miarę wiarygodnie oddać istotę mirko bez zagłębiania się w coraz to bardziej specyficzne tagi
postarałem się zebrać kilka najważniejszych "idei" dla postów tutaj umieszczanych - dlatego ogarnąłem wszystko w
8 kategoriach. Zamieszczam ich definicje:

1. wartosciowycontent - ciekawe posty, prezentujące interesujące wiadomości bądź dotyczące prestiżowej sfery
kultury - względnie post trzymający ponadprzeciętny poziom intelektualny.

2. nsfw - posty nie tylko z golizną, ale wszelkiej maści erotyka oraz ubrane, ładne panie.

3. kwejkaledobre - posty zawierające się w śmiesznych obrazkach lub memach, lecz również śmieszkowe posty
tekstowe, żarty i tym podobne grono komiczne.

4. rozdajo - oprócz tradycyjnych postów o atencję w zamian za rzeczy materialne, pod definicję podchodzą
również wpisy żebrzące o plusy z okazji różnych wydarzeń.

5. oswiadczenie - zdania twierdzące, niepodchodzące jednoznacznie i wyraźnie pod inne kategorie, oraz takie,
które prezentują osobisty pogląd autora.

6. lechwalesa - posty autorstwa Lecha Wałęsy, choć definicję wyczerpują również memy i obrazki zawierające
jego twarz bądź komentujące jego wybryki.

7. pasta - historie nieprawdziwe lub prawdziwe, #!$%@?ące się wysoką powtarzalnością w serwisie i wklejane jako
opowieść.

8. pominiete - posty niewyczerpujące żadnego z powyższych opisów lub dające się bez wątpienia przyporządkować do
więcej niż jednej kategorii.

-----------------------------
WŁAŚCIWE WNIOSKI I ANALIZA
-----------------------------
Pierwsze, co rzuciło się w oczy już po kilku dniach badań, to oszałamiająca przewaga kwejkaledobre nad resztą
tagów. Szczególnie na pierwszych trzech stronach Gorących, gdzie właściwie królowały z udziałem na
poziomie 42% (w porywach do historycznego wyniku 73%!). Dopiero od czwartej strony da się zauważyć niewielkie
przetasowania na pozycji lidera, od oswiadczen po nsfw - tyle że dzieje się to epizodycznie i tabela skumulowana
nie odzwierciedla moich spostrzeżeń - udział niezależnie od strony pozostaje w ogólnym rozrachunku wszystkich dni
na poziomie 38%.
kwejkaledobra to wobec powyższego esencja mirko. Podczas analiz, gdy już myślałem, że liderem pozostanie
oswiadczenie lub nsfw, kwejk jednym niepozornym combosem kilku wpisów zawsze odbierał każdemu palmę pierwszeństwa.
Gimbohumor ewidentnie rozdaje w Gorących karty, łaskawie dzieląc się miejscem i plusami z resztą.

Hipoteza o rosnącym wykładniczo udziale nsfw okazała się prawdziwa. Wpisy o tematyce erotycznej bądź po prostu
skierowanej na kobiece piękno z zupełnie marginalnej pozycji na 1 stronie Gorących (1,51%!) staje się
pretenderem do roli lidera na stronie 6 (ostatniej z analizowanych), mając procent 18,2. Ponadto, linia trendu
obliczona na podstawie tych sześciu stron wykazuje jasno, że prognozy na siódmą i ósmą stronę Gorących sięgają dla
nsfw w przybliżeniu 65%! Tak więc im dalej zapuszczacie się w Gorące, tym więcej mało plusowanych panienek wasze
oczy zobaczą.
Warto nadmienić że spośród wszystkich obliczanych trendów, prognozy dla tagu nsfw wystrzeliwują w górę
najwyżej z kategorii przy przekraczaniu progu 5 strony Gorących, przebijając w prognozie nawet kwejkaledobre
przy funkcji z argumentem (6,5).Historyczny wynik nsfw uzyskało 29.01, kiedy to na
szóstej stronie Gorących wykręciło oszałamiający wynik 42,91%! Odchylenie standardowe, które skoczyło wtedy do
11%, utwierdziło mnie jednak, że pomimo takich wybryków nsfw na 6 stronie uzyskuje przeważnie niższe wyniki.

Absolutnym królem mirko jest lechwalesa, choć nie widać tego na skumulowanym wykładzie. Potęga tagu lechwalesa
uwidacznia się w dniach jego podwyższonej aktywności, co niesie ze sobą wybryki p. Prezydenta - czyli dużo plusów
i nawałnica memów z jego udziałem (które zgodnie z definicją też wliczają się do tagu).
lechwalesa, zaniżany większością "zerowych" dni potrafił wybić się epizodycznie na pułapy 25% i dlatego średnio
dla 1 strony wychodzi mu 6,69% z tendencją spadkową do półtora procenta na stronie szóstej - jak widać, Lech
Wałęsa nie jest stworzony do egzystencji w dalekich czeluściach mirko i woli szybować o wiele wyżej ze swoimi
plusami.

Co ciekawe, specyficzny rozkład plusów w Gorących ma tag rozdajo. Na początku zakładałem, że będzie on niezwykle
wysoki na pierwszej stronie (i jest to prawdą - rozdajo to tutaj 14,54%) i spadać będzie w miarę liniowo na
kolejnych. Co się okazuje, rozdajo posiada ukrytypotencjał na stronach 3 i 5 - można to tłumaczyć wpisami
o dopiero rosnącej popularności, które niedługo zasiliłyby pulę plusów na pierwszej stronie. Najsłabiej
wypada na stronie 4 z udziałem 2,04%.

Warto poświęcić chwilę czasu dla wartosciowegocontentu, dla którego m.in poświęciłem ten czas w celu
zanalizowania mirko. Ku mojemu zaskoczeniu nie jest tragicznie, acz udział tego tagu wciąż chowa się w cieniu
jako marginalne 6,12% w skali całych Gorących. Tendencja wzrostowa tagu istnieje, acz jest tak niewielka, że
wartosciowycontent zyskuje przez całe spektrum zaledwie 4%, wspinając się od 3,81% do 8,12% na ostatniej stronie.
Treści wysoce inteligentne bądź dot. kultury nie cieszą się aprobatą demokratycznej większości, dlatego lądują
jako dodatek na odległych stronach mirko - z drobnymi wyjątkami raz na jakiś czas (głównie tag wybija się na
tematyce kosmosu).

Pomimo moich usilnych starań, wiele postów spędzało mi sen z powiek, próbując je gdziekolwiek zakwalifikować. W
chwilach ciężkiego zwątpienia przydzielałem je do neutralnego tagu pominiete (12,57% ogólnie), aby
sztucznie nie podbijać lub dewaluować pozostałych kategorii. Okazuje się, że posty o nietypowej "idei"
okupują dalsze strony Gorących: 14,97% na trzeciej i 15,06% na szóstej, przy czym na pierwszej, pozostale to
zaledwie 6,65%. Moja teoria zakłada, że pierwsza i druga strona Gorących są niezwykle zhomogenizowane, czyli
ustalone na kilka pomysłów gwarantujących szybki wjazd na główną mirko. Takimi tagami są m.in. kwejkaledobre,
rozdajo i oswiadczenie (oszałamiająco dobrze sobie radzące niezależnie od strony).

Co do oswiadczenia, zgodnie z definicją (osobisty pogląd autora, zdanie twierdzące) uzyskuje ono dobre rezultaty -
a nawet przebija w kilku dniach kwejkaledobre na pozycji lidera. Razem z pasta (8,34% na 1 stronie i 5,67%
ogólnie) tworzą solidną przewiwwagę dla kwejkaledobre, ponieważ oswiadczenie stanowi na pierwszej stronie aż
21,06%! Jego "trwała" pozycja jako druga siła mirko chwieje się niestety już po kilku stronach, gdy do gry
wkracza nsfw i odbiera mu to miano (pozostaje wtedy przy wyniku 12,14%).
Na koniec chciałbym jeszcze wspomnieć o średnim rozłożeniu plusów na każdy wpis. Liderem tego zestawienia
jest rozdajo, z wynikiem >1000 plusów na wpis (jeśli chodzi o pierwszą stronę Gorących). Dalej jest oczywiście
kwejkaledobre z wynikiem circa 500 plusów na wpis. Trzecie miejsce leci do oswiadczen, gdzie każdy post
dostawał średnio 300-400 plusów.

-----------------------------
Jak widać, mirko nie jest miejscem, gdzie czytać można wartościowy kontent, a znacznie częściej można po prostu
pośmiać się ze śmiesznego pieska lub podziwiać uroki niewiast.

#pytanie
Jeśli chcecie, mogę prowadzić dalej tą analizę i
udostępnić wam plik z Excela - dajcie tylko znać, ok?

P.S Ciekawe do jakiej kategorii zakwalifikuję mój wpis
jeśli wlecę do Gorących :)
Pobierz
źródło: comment_mYIKVQxF3HeYbPdwJyt3f8oxSrGAWhmQ.jpg
  • 35
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.