Wpis z mikrobloga

Poszukuje #laptop do nauki, programowania. W gry gram mało, bo mnie to nie kręci.
Mój kapitał: 3-4 tysiące
Potrzeby:
* programowanie (Android) - więc grafika nie jest potrzebna bardzo ambitna. Lepiej RAM.
* #linux #ubuntu
* SSD 250 GB
Ktoś coś poleci? Sam nie potrafię nic ciekawego znaleźć, bo nie wiem, jak wygląda sytuacja sprawa sterowników do kart graficznych na Linuxie. Coś przemknęło mi, że "Fuck off Nvidia", ale z drugiej stron to widzę, że Nvidia jakieś sterowniki wydaje na Linuxa. SteamBox też jest na Nvidii oparty.

[ #komputery #laptopy #cokupic #pytanie ]
  • 15
@sebobik: Dlaczego? Nie korzystam z Windowsa po prostu, bo do PHP/Pythona lepszy jest Linux. Sprzętem się całkowicie nie znam, więc liczę, ze ktoś inny mi w tym pomorze. Główna rozterki mam właśnie z Ubuntu, bo tam zawsze mogą być problemy z sterownikami, albo procesor może nie pracować oszczędnie, bo ACPI szaleje. Na netbooku co teraz piszę mam Ubuntu i jak uśnie to przez sterowniki nie zawsze się potrafi wybudzić środowisko graficzne
@Dzakus: a co to ma wspólnego? Każdy komputer będzie działał z linuksem, a baza sterowników jest tak obszerna, że na pewno jakieś będą. Zwłaszcza do nowych komputerów. Jest masa geeków, którzy piszą sterowniki do wszystkiego :)
@Dzakus:
Programiści często wybierają spośród dość mobilnych konstrukcji czyli: Dell E7440 (wyszła już poprawiona, nowsza wersja E7450, ale ciężko na razie o outlet, nawet kompletną nówkę), Thinkpad T440s(wyszedł teoretycznie poprawiony następca przywrócono stary touchpad itd., ale jeszcze nic o nim nie wiadomo, też ciężko o outlet), HP 840 G1(też już jest następca G2, ale ciężko o outlet.)

Jeżeli chodzi o outlety to najłatwiej jest z hp, bo gwarancja jest ważna na
@Dzakus: ja do podobnych celów wybrałem chromebooka, z tego co wiem asusy nie sprawiają problemu przy instalacji linuxa. Udało się postawić na nim ubuntu i jestem zadowolony. Mobilna maszyna, z baterią która trzyma 6 godzin przy pracy.
@Dzakus: Skoro nie grasz w gry to tylko i wyłącznie Asus Zenbook z grafiką Intela, jest rewelacja, nie zawracaj sobie dupy czym innym, bo jak sam szukałem laptopa to wszystkie modele wszystkich firm analizowałem i oglądałem po sklepach, to jest arcydzieło absolutne, jak chcesz to mogę coś więcej się wypowiedzieć, a jak ktoś ma jakieś ale to chętnie skonfrontuję jego argumenty
via Android
  • 1
@wujekmisiek: on ma 13,3''? Ja spedzam przed komputerem minimum 12h dziennie, wiec pewnie mi oczy by zaczęły wypadać. W takim wypadku kierowałbym się raczej w 15,6''. Muszę przejść się do sklepu i porównać, czy na pewno to nie jest zbyt mało.
@Dzakus: tak 13.3" też myślałem że będzie źle, ale jest super, ja się przesiadałem z laptopa 17". Wszystko zależy w jakiej odległości masz komputer od siebie i czy matryca ma dobrą rozdzielczość, jak laptopa masz w miarę blisko to kadr może być taki jak ekran w kinie, więc pracuje się bardzo wygodnie, zawsze można sobie dokupić monitor hdmi do prac biurkowych, a początku myślałem, że tak zrobię, ale jak widać potrzeby