Wpis z mikrobloga

Witam ponownie :)

Tu link do poprzedniego wpisu.

Część dalsza:
Po tym, jak kupiłem sobie balika we Włoszech to on stał się "tym głównym" :) I to - jak ci zaraz opowiem - na bardzo długo.
Machało mi się nim wyśmienicie, mimo, że miał anodyzowane śrubki (tak ładniej brzmi, niż po prostu "tęczowe" ()). Uczyłem się dalej tricków z YT, ale od kiedy odkryłem ten trick zacząłem skupiać się na nim, nie ćwicząc praktycznie nic innego :D (tym bardziej, że mojemu znajomemu to nie wychodziło (ʘʘ)). I kiedy doszedłem już do wprawy w tym tricku zacząłem ćwiczyć inne, jemu podobne, czyli wszelkiego rodzaju rollovery, bo to zawsze podobało mi się najbardziej. Aż postanowiłem nauczyć się tricku o dźwięcznej nazwie Helix, którego bałem się wcześniej, tym bardziej, że jest dość popularne zdjęcie i film, jak gość miał po nim 7 szwów. Słabo mi wychodziło, ale miałem całą masę samozaparcia :)

I wtedy nastąpił przełom.

Praktycznie z dnia na dzień nauczyłem się kręcić nożem całkiem sprawnie, co dało mi oczywiście tonę frajdy :D Potem było już z górki i niewiele zmieniło się do dziś, mimo upływu czasu. Kupiłem parę nowych motylków, jednego rozebrałem na części, jednego sprzedałem, jednego oddałem dziewczynie i w zamian dostałem innego... ale przede wszystkim wypracowałem sobie swoje własne combo, które najbardziej lubię ćwiczyć, i które jest na tyle... powiedzmy elastyczne, że mogę łączyć je z innymi sztuczkami i machać w miarę płynnie, właściwie bez przerwy :)


Co ci mogę poradzić na koniec?
Ćwicz, szukaj tych rodzajów tricków, które odpowiadają ci najbardziej i... dalej ćwicz :) a potem, kiedy nabierzesz wprawy wtedy już będzie z górki. Znajdź swój styl, który ci najbardziej odpowiada. Wrzucę niedługo swoją (podpatrzoną ( ͡° ͜ʖ ͡°)) wersję najprostszej sztuczki zwanej basic vertical, a wyglądającą bardziej płynnie i efektownie :) ot tak, na dobry początek.

Na koniec filmik i zdjęcie z największym balisongiem, jaki powstał :)
FILMIK

#balizox #zainteresowania #balisong #mojehobby

Zoxico - Witam ponownie :) 

Tu link do poprzedniego wpisu.

Część dalsza:
Po ty...

źródło: comment_TGlaoEiojW2gMl0eufJP5Bq9DdBeFlBb.jpg

Pobierz
  • 9
@xDrope: 8bal jest... troszeczkę bardziej skomplikowany :) chyba że znasz jakąś uproszczoną wersję. W sumie wszystkie rollovery mają wiele wspólnego.
@xDrope: Im nas więcej, tym lepiej ;) Wiesz, róznym ludziom rózne rzeczy podchodzą łatwiej. Wolę zacząć wpisy i filmy od (jako takich) podstaw, bo wiem, że, większość tutaj nie zagłębiała się w to mocniej :)


Spróbuję nagrywać podobnie jak Kern3l, bo on wrzucał filmy o trickach różnej trudności. No a tak jest chyba najlepiej, bo każdy znajdzie coś dla siebie :)