Wpis z mikrobloga

hej programiści, powiedzcie mi jak to w końcu jest z java? za co jest tak hejtowana? słyszałem że podobno działa dużo wolniej niż c++, ale słyszałem też że to się zmieniło ostatnimi laty. W sumie ciężko znaleźć jakiś artykuł aktualny w którym jest np. porównanie javy i c#... możecie podać jakieś sensowne fakty o tych dwóch językach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) który lepszy, szybszy, fajniejszy, lepsze biblioteki ma, jakieś merytoryczne porównanie, byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#programowanie #kiciochpyta
  • 19
  • Odpowiedz
@kamikadz: Porównywanie Javy i C++ jest jak porównywanie jabłka i pomidora. Z każdego możesz próbować ugotować zupę i upiec ciasto. Wyglądają w miarę podobnie i oba możesz zjeść, ale mają różne zastosowania, właściwości.

Java służy do innych zastosowań , a do innych C++. Nie można powiedzieć który język jest lepszy biorąc pod uwagę wszystkie płaszczyzny. Wszystko zależy od zastosowania.
  • Odpowiedz
@marooned: bardziej mnie interesują różnice między c# a java :) nie wiem skąd wynikają w takim razie takie różnice zdań że java jest zła albo c# jeżeli mają zupełnie inne zastosowania... to jak mówić że śrubokręt jest zły bo młotek jest lepszy :D
  • Odpowiedz
@kamikadz:

który lepszy


Na to pytanie można odpowiedzieć tylko "X, bo tak". Zależy od zastosowania.

szybszy


Dobrze napisany kod w jednym języku może być dużo szybszy niż tylko poprawny w innym. Ogólnie z poziomu C++ można dobrać się do bebechów sprzętowych więc uznaje się, że to on jest szybszy. Z drugiej strony szybciej pisze się w Javie, bo jest mniej miejsc, w których można się #!$%@?ć i które trzeba brać pod
  • Odpowiedz
@kamikadz: Nie wiem gdzie sie naczytałeś o tym, że java jest zła. Hejtowana jest może tylko przez .netowców, którzy wybrali c# tylko dlatego, że byli za słabi na Jave i było im łatwiej zainstalować Visuala (+30innych niepotrzebnych narzędzi, które microsoft dodaje gratis w instalatorze) niż się czegokolwiek nauczyć.
  • Odpowiedz
@xx-krzysiaczek-xx: taaa.. Chociażby brak delegatow, lambd i expression tree (mowa o java7 bo wciaz jest najczesniej uzywana - poza tym ile czasu zajela im implementacja lambd), pseudo-generyki, dynamicznego typowania bądź niuansów takich jak extensions methods, auto-type inference, auto-getterow i setterow. Rzeczywiście programiści C# to kretyni, którzy wszystko woleliby pisać łatwiej i szybciej. Z drugiej strony programiści Javy to też trochę idioci - lepiej byłoby wszystko pisać w assemblerze, a nie instalować
  • Odpowiedz
@1080p: Proszę Pana ja atakuję tylko grupę ludzi, którzy wybierają .neta z tego względu, że wiedzą, że jest dużo łatwiej zacząć :) Dla przykładu, z całego mojego roku ja + kolega poszliśmy na javę, a ponad 50 osób na c#. Myślisz, że gówniaki na 3 roku potrafią rozsądnie ocenić i porównać, w którym języku wolą pisać ? Oczywiście, że nie - z tych 50 osób pewnie około 40 wybrało c# bo
  • Odpowiedz
@xx-krzysiaczek-xx: A to ok, ale bez przesady - w javie też coś stworzysz jak jesteś słaby (to czy to będzie miało ręce i nogi to już inna sprawa) :P Jak ktoś wybiera język/technologie tylko dlatego, że łatwo jest coś na starcie zainstalować/skonfigurować to nie ma o czym gadać ;p Ja ogólnie jestem zdania, że każdy powinien zacząć od C++, a potem już sobie dobrać język pod to co chce robić.
  • Odpowiedz
Mysle ze hejty biora sie od osob, ktore nie zaczely jeszcze pracowac. Jak Ci placa dobrze to wuj Cie interesuje w czym bedziesz pisał :D Znam kolegow co piszą w C# bo niezle zarabiaja i znam takich co z C# przeszli na jave bo wiecej im za to placili :)
  • Odpowiedz
@xx-krzysiaczek-xx: "Gówniaki" na uczelniach wybierają C#, bo Microsoft ze swoją potęgą finansową prowadzi szereg programów, którymi ich do tego zachęca. Mówię o MSDNAA, Imagine Cup, CodeGuru, sponsorowanie kół studenckich, czy, czego ostatnio doświadczyłem, sypanie certyfikatami dla osób, które zdobędą dobrą ocenę na przedmiotach , gdzie pracuje się z C#. Oracle za to nie robi nic i jeszcze ostatnio np. utrudnia zdobycie OCJP, wymagając przed nim innego certyfikatu.

@1080p: Słusznie zwróciłeś
  • Odpowiedz
@kamikadz: ja zauważyłem, że takie wybieranie języka i zachwalanie jednego albo drugiego panuje tylko u początkujących, bo później, to każdy rozumie, że najważniejszy jest odpowiedni tok myślenia i w każdej chwili jednak można się potem przebranżowić i próbować pisać w innym języku, bo jest on tylko narzędziem, a nie celem samym w sobie.
  • Odpowiedz