Wpis z mikrobloga

Mirki, dopiero co zacząłem zabawę z Arduino. Postanowiłem podłączyć odbiornik IR i sczytywać sygnały z pilota na komputer . Robiłem wszystko według tego schematu kliki wpisałem sketch z tego linku (ostatni po prawej)klik. Po załadowaniu sketchu odpaliłem monitor portu szeregowego i wciskałem każdy guzik na pilocie na monitorze nic sie nie wywsietlało. ale kiedy przyłożyłem rękę nad arduino nagle monitor zaczął odbierac jakis sygnał, odbierał go tylko wtedy gdy miałem tak uniesioną rękę, nie były to żadne inne sygnały odbierane przez odbiornik bo po odłączeniu go, arduino nadal odbierało jakis sygnał wspomnę jeszcze o dość istotnej rzeczy że na poprzednim programie, który odpowiadał tylko za odpalanie diody poprzez tego samego pilota, wszystko działało. Ktoś może miał tak samo, albo wie o co chodzi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#arduino #elektronika #programowanie
  • 16
@HaloGandalf: Pamiętaj że w monitorze portu szeregowego musisz ustawić odpowiedni parametr np. 4800 baud, 9600 baud, 14400 baud itp.

Mój pierwszy problem był taki że nie ustawiłem tego i arduino wysyłał jakieś niezrozumiałe sygnały do monitora portu szeregowego. Więc jak masz ustalone w sketch np. 9600 baud to taki sam musisz ustawić w okienku portu szeregowego ( ten w prawym dolnym rogu )

tak jak tu masz

inaczej głupoty wyświetla :D