Wpis z mikrobloga

@piahu: Też ostatnio 40 zmieniałem ale na 50 i wziąłem w 4k i teraz troche żałuję bo tego 4ķ wcale nie wykorzystuje, na poczatku z 2 filmy pobrałem w 4k do wypróbowania, a tak to tylko full hd ogladam bo tv tak nadaje, a filmow w 4k duzo nie ma.
  • Odpowiedz
  • 1
@piahu: Też się ostatnio zastanawiałem nad TV i po zbadaniu tematu doszedłem do wniosku, że matryce 4K są jeszcze za świeże przez co mają słabe kolory i kąty, oczywiście jeśli chcesz kupić coś w rozsądnej cenie. Z drugiej strony full hd to już trochę mało, więc ja stwierdziłem, że poczekam jeszcze z pół roku i kupię 4K jak wyjdą jakieś nowe modele.
  • Odpowiedz
  • 1
@piahu: Dodatkowo słusznie wspomniał o tym @lorak300 (Karol? :-)), że nie ma treści w 4K. Ja akurat zamierzałem podłączyć kompa, ale do tego musiałbym jeszcze zmienić GPU.
  • Odpowiedz
@GwnBrz: Tak, Karol , skąd wiesz? ;) Też tak na pocztaląktu chciałem zrobic, ale karta (280x) która w większosci najnowszysch tytolow na ultra w full hd zapewnia +50 fps, przy 4k nie dawała wcale rady.
  • Odpowiedz
@lorak300: Wystarczy czytać od prawej do lewej :-). No właśnie, ale teraz ciekawie zapowiada się GTX 960, ma świetny stosunek wydajności do ceny. Mój GTX 560 niestety w ogóle nie obsługuje takiej rozdzielczości :-(.
  • Odpowiedz
@GwnBrz: Brawo za spostrzegawczość, wcześniej nikt tego nie zauważył ;) Tak, gtx 960 ma dobry stosunek ceny do jakości, ale do 4k to raczej wciąż za mało, 970 to minimum wg mnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@GwnBrz:
@lorak300: tak czekac mozna w nieskonczonosc bo technologia tak #!$%@? do przodu ze szok. Z tego co widze roznica w cenie pomiedzy modelem samsunga 55" fullhd, a 4k to okolo 800zl. Pytanie, moze goupie: film w rozdzielczosci 1080p odpalony na telewizorze obslugujacym 4k bedzie wygladal lepiej/gorzej niz tenże film odpalony na telewizorze tej samej klasy lecz obslugujacy maksymalnie fullhd?
  • Odpowiedz
@piahu: Tak, z takim podejściem nic byśmy nie kupili, bo zaraz będzie lepsze przecież, ale założę się, że zanim tv zacznie nadawać w 4k, i filmy w 4k staną się bardziej popularne i ogólnodostępne to zdążysz zmienić ten telewizor na jeszcze nowszy.
A co do jakości obrazu w full hd, to teoretycznie i na matrycy FH i na 4K powinien wyglądać tak samo, ale w praktyce tak jak napisał kolega
  • Odpowiedz
@piahu: Można, zawsze kolejny model będzie lepszy albo tańszy, ale czasami bardziej opłaca się coś kupić, a czasami mniej. Idąc Twoją logiką każdy (kogo na to stać) powinien kupić sobie taki telewizor:
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue65hu8500l-soundbar-hw-h7500-curved.bhtml?from=samsung .
W tym momencie materiałów na 4K jest niewiele, a za pół roku pewnie będzie trochę więcej, za pół roku telewizory 4K będą też trochę lepsze lub tańsze. Trzeba tylko samemu ocenić czy użyjesz tego 4K tyle
  • Odpowiedz