Wpis z mikrobloga

30/365 - budynek, brama Warszawska z Opatowa, trochę uproszczona #pdk całkiem klimatowe miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) wybiegam trochę do przodu ale akurat tak mnie naszło dzisiaj, a ostatecznie mam cel, żeby zrobić po prostu 365 prac w ciągu roku. Wyszło tak, że znowu trochę popłynąłem w szczegóły ale dzięki temu była okazja podćwiczyć trochę samą fakturę takiego kamiennego muru.

Pomyślałem, że dorzucę dodatkowo sam proces powstawania, bo może ktoś by był ciekawy:
link tutaj

Jeżeli chodzi o samo złudzenie realistyczności, to rzecz się okazuje prostsza niż by się może wydawało - np. w przypadku takiego muru sprawę załatwia użycie bardzo drobnych plam koloru, które w dużym powiększeniu nie przypominają właściwie niczego a jednak kiedy się oddali, mózg sam to zinterpretuje tak jak trzeba :) No i dobrze jest używać kontrastujących odcieni kolorów obok siebie.
link

Wiadomo, że takie bawienie się w szczegóły nie jest celem, bo od tego jest aparat i ostatecznie planuję się skoncentrować na tym, żeby robić jak najlepsze prace w krótszym czasie (np. 1h) ale takie dłubanie też ma sens, zwłaszcza na początku, żeby poćwiczyć chociażby faktury materiałów albo obserwowanie jak naprawdę wyglądają kolory w danym miejscu.
Na przyszłość będą raczej prostsze, na szybko robione prace ale teraz miałem jeszcze trochę więcej czasu a poza tym to lubię nad tym siedzieć ( ͡ ͜ʖ ͡)
#365styczen #kukimanstahrysuje
k.....h - 30/365 - budynek, brama Warszawska z Opatowa, trochę uproszczona #pdk całki...

źródło: comment_001Hlv8aurScpWW6sJIZVjG81CzYWSPe.jpg

Pobierz
  • 1