Wpis z mikrobloga

Ktoś wczoraj przypomniał na twitterze, że Łukasz Mężyk(300polityka.pl) celnie wytypował w 01/2013, że PiS może wystawić Dudę na prezydenta. Linkowałem nawet ten wywiad na wykopie - http://www.wykop.pl/wpis/987987/ciekawy-wywiad-z-lukaszem-mezykiem-wspoltworca-ser/

Nie wiem czy będzie prezesem. Może prezesem zostanie Kaczyński, a Dudę wyznaczy w wyborach prezydenckich, albo jako kandydata na coś, tak że stanie się jedną z centralnych postaci wizerunkowych PiS.


Przy okazji wpadł mi inny tekst Mężyka i jego komentarz o Wiplerze, wtedy w kontekście współpracy z Gowinem, ale chyba pozostaje mocno aktualny.

Wydaje się, że Gowin, traktuje Wiplera jako sojusznika, który jak na razie przynosi więcej zakłopotania, niż wartości dodanej. I chyba rzeczywiście, były polityk PiS popełnił błąd, by ze ścieżki eksperckiej i gospodarczej, za którą był ceniony między innymi przez Jadwigę Stansizkis, wejść na drogę politycznego celebryctwa i „rozgrywania” na wyrost. Mógł się skupić na tym, co wychodzi mu najlepiej i dotąd się nieźle sprzedawało- na pracy think tankowej, decydując się na stopniowe budowanie powagi i szacunku, a nie pompowanie balonu do rozmiarów groteski.


#wipler #pis #duda #mezyk #300polityka #4konserwy #neuropa #polityka
  • 2
  • Odpowiedz