Wpis z mikrobloga

  • 0
@Stixer: ja noszę soczewki i korzystam z ocutears, ale grunt to kupić jakiś bez konserwantów ;) dwóch okulistow mnie prowadzi i są zgodni co do tego
  • Odpowiedz
@Stixer: A tam, jakie kupisz takie będą dobre, żeby nawilżyć oko. Ważne, żeby nie używać dłużej niż zalecane na opakowaniu, albo kupić w minimsach (jednokrotna dawką kropli) albo z mikrosączkiem (chyba hyabak), który przedłuża "żywotność" kropli do 3mc, bo ważne jest to, żeby były jako-tako jałowe.
  • Odpowiedz
@Stixer: są dwa rodzaje kropli typu sztuczne łzy, jak dla mnie.
tanie, np. lacrimal, mają alkohol poliwinylowy. są bardzo tanie, ale właściwości smarne tego alkoholu są dość słabe i chyba łatwo odparowuje.

na drugim biegunie są krople z kwasem hialuronowym. one "oliwią" oko (ten sam kwas można mieć wstrzyknięty np. do skrzypiącego kolana) i efekt utrzymuje się dłużej. produktów z tym kwasem jest sporo rodzajów, im więcej % kwasu tym lepszy
  • Odpowiedz
@frytex2: Kupiłem na próbę najtańsze jakie były tj. Lacrimal i po 2 dniach używania na pewno jest poprawa, bo nie czuje pieczenia i zmęczenia w oczach. Jest lepiej na pewno. Zobaczymy jak się będą sprawować za jakiś czas :)
  • Odpowiedz
@zielonyorg: Przestałem, bo mi się skończyły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale używałem ostatnio Starazolin HydroBalance. Dosyć tanie i dają radę do komputera :) Teraz będę kupować krople Optrex, ostatnio mi koleżanka poleciła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczymy ile to warte.
  • Odpowiedz