Wpis z mikrobloga

@murarz13: Chciałbym się nieco dowiedzieć o tym mieście, ale nie czytając przewodniki, a od kogoś kto tam normalnie sobie żyje. tj sytuacja z mieszkaniami, komunikacją, kosztami życia etc. czy jest gdzie wyjść, czy dużo Polaków, czy dużo cebuli itd...
@99881122: Miasto ładne. Nie duże ale jest wszystko co trzeba. Sport, kultura, zakupy, dogrywka wszystko tu znajdziesz. No i góry! Komunikacja ok. Ceny niby większe niż w Austrii ale nie sprawdzałem. Polaków raczej nie dużo ale są.
@murarz13: a zarobki? podobno w Tyrolu dużo niższe niż pod Wiedniem. I najgorsze, z tego co wyczytałem to auto trzeba by przerejestrować co się w ogóle nie opłaca. Jaka cena za wynajem kawalerki albo pokoju w WG?
@99881122: No auto niby trzeba mieć na tutejszych blachach. Trochę to kosztuje i niby polskie auta dokładnie badają. Z Niemiec mniej. :-P Można próbować na PL jeździć ale wiesz jak jest albo Coś złapią albo nie. Na zarobkach nie znam się i czynszach.
@99881122: Ale mając stały meldunek to chyba w każdym kraju krzywo patrzą na inne tablice. Choć podobno w Tyrolu rzadziej niż np. w Wiedniu. W końcu turystyczne miasto. Jaka branża?
@99881122: Ale co do rejestracji? To nie ma. Auto ma być sprawne! Ale kontrole są bardzo rygorystyczne. Niby to dobrze ale (z opowieści więc nie wiem ile w tym prawdy) czasem przesadzają. A np. auto kupione z Niemiec jak ma ważne badanie to rejestrują od razu a polskie trzepią. Cóż może wiedzą, że czasem kombinujemy. Parkowanie... W centrum czy blisko np. basenu to cały tydzień + weekend. Czy dalej od centrum
ja w swoim 16-letnim TDI pozbyłem się katalizatora więc nie ma szans. Poza tym płacenie ponad 100E miesięczenie za OC to przesada i aż tak auto nie byłoby mi tam potrzebne. Fajnie mieć ale więcej strat niż zysków. Niestety w Austrii nie ma Street View więc nie mogę zobaczyć jak wygląda parkowanie na ulicy Fuerstenweg :/ Skoro szukasz pracy to pewnie twój #rozowypasek już gdzieś pracuje, co?