Wpis z mikrobloga

jest jakiś open source albo częściowo zamknięty kod do obsługi modemów typu USB Huawei e3131-s2?

klient chce apkę do tego modemu, zastanawiam się nad możliwościami dojścia od strony software'owej do tego modemu

#programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@boinc: Ekspertem nie jestem, ale aby obsługiwać modem musisz najpierw wprowadzić go w tryb modemu (na Linuksie robi to program usb_modesetting), później wykorzystując protokół RAS i PPP łączysz się jak za pomocą analogowego modemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@K5HV: Te modemy mogą pracować w dwóch trybach. RAS wyglądają wtedy jak potem analogowy podłączony pod port szeregowy, albo NDIS i wtedy wyglądają jak karta sieciowa na USB.

Skoro jest normalnie wykrywania, to chcesz więcej od tego modemu?
  • Odpowiedz
@boinc: Nie wiem czy dla wersji s2 tez to bedzie dzialac, ale dla s1 mozna bylo wyslac pod adres http://192.168.1.1/api/sms/send-sms specjalnie spreparowanego XML, ktory np. wysylal SMS.
Wpisz w Google w/w adres to znajdziesz pozostale bajery.
Alternatywa jest jak napisal @K5HV przelaczenie sie w tryb RAS i uzywac zwyklych komend AT (moze dac rade).
Pytanie co dokladnie chcesz uzyskac?
  • Odpowiedz
@Uncle_G: Potrzebuję:
1. dostać się do komend AT ale nie wiem czy pod windows programowo będzie tak prosto, być może da się tylko potrzebna byłaby specyfikacja modemu, a takiej nie mogę znaleźć.
2. wykonać połączenie tak, żeby ten kto używa kompa mógł na to połączenie wejść i prowadzić rozmowę
3. opcjonalnie nagrać tę rozmowę z pktu 2

wszystko muszę zrobić programowo w C#, przełączanie modemu w odpowiednie tryby też, mogę jedynie
  • Odpowiedz
@boinc: Komendy AT to standard (przynajmniej czesciowo), bez problemu znajdziesz je w sieci. Wystarczy wbic sie na odpowiedni port COM.
Co do tego czy ten modem wogole pozwala na wykonywanie polaczen glosowych, to nie wiem.
  • Odpowiedz