Wpis z mikrobloga

Spędziłem dzień grając NL2 ZOOM po raz pierwszy. Najlepiej mi szło wtedy, kiedy zacząłem grać przed flopem strategią "raise or fold". Sprawdzałem prawie wyłącznie z parą w ręce łowiąc sety. 3bet jest chyba najbardziej opłacalnym zagraniem na tych stołach.

Tylko, że od czasu do czasu dostawałem po dupie takimi rozdaniami:

http://www.cardrunners.com/pokertools/session/2713331/replay/

Będę wdzięczny za opinie mądrych ludzi.

#pokerhand
  • 7
@DilerPomusz: sam sobie na to zapracowałeś stawiając 0,02 preflop. Dzięki temu tamci dostali prawie za darmo zobaczenie flopa. Jakbyś zabetował preflop to ten z 10 8 naprawdopodobniejby spasował preflop. Im więcej graczy postflop tym większa szansa że trafią jakiś dobry układ: kolor czy street
@DilerPomusz: 77+ możesz otwierać z UTG na spokojnie i grać pod seta. Trafisz to gra później prosta, nie trafisz to możesz betować 1 beczkę na flopie jeśli grasz 1vs1, jeśli nie to gram pasywnie. Ale limpowanie z utg jest słabe bo najczęściej dostaniesz beta za 5-6bb i wtedy jesteś w dupie bo albo zrzucasz i tracisz bb, albo callujesz i musisz do puli wrzucić łącznie 6-7bb zamiast 3 na otwarcie.
@Lanza: Z tym, że jeśli otwieram i oberwę 3betem od kogoś za mną, to zrzucam karty i wychodzę w rozdaniu na -3BB, bo nie mogę sprawdzić za 9BB. Z drugiej strony, jak limpuję, to gość za mną robi tylko 2bet, dzięki czemu mogę sprawdzić i zobaczyć flopa za 3-5BB. Jako, że gram fit or fold, to ważniejsze jest tanio wchodzić w rozdanie, niż martwić się tymi bardzo rzadkimi przypadkami, gdy ja
@DilerPomusz: nie 2bet tylko open. Jesli limpujesz i callujesz i grasz postflop to każdy normalny gracz wie, że złapałeś seta. Jeśli otwierasz z UTG to zazwyczaj z mocnym zakresem i rzadziej będziesz będziesz dostawał 3bety, chyba, że od jakichś maniaków ale jeśli ktoś często 3betuje to robisz all-in albo 4bet i to jest profitowe.
@DilerPomusz: Gowniane myślenie. Otwierasz normalnie, często zakres z UTG sprawdzi tylko jeden gracz, którego możesz łatwo wyrzucić cbetem. A jak ktoś dużo 3betuje to ja gram z 99 4bet fold. Chyba że ma mega ciasnego 3beta to wtedy pod seta można callnac. Jeżeli masz ciężki stolik gdzie gracze dużo 3betuja możesz w ogóle tego nie otwierać. No chyba że fishki siedzą. Na NL2 limp może jeszcze przejść, ale wyżej to już