Wpis z mikrobloga

Jak wygląda reklamacja w PKP.

Ponad miesiące temu miałem przyjemność podróżować z pkp-intercity. Podróż nie należała do przyjemności, więc postanowiłem napisać maila do pkp-intercity. Po 3 tygodniach 5 stycznia napisałem ponownie, ale już do wszystkich prezesów i wszystkie dostępne maile na które można wysyłać informacje dotyczące kolei. Otrzymałem odpowiedź jedynie od pasazer@utk.gov.pl :
Szanowny Panie,

W nawiązaniu do Pana zgłoszenia pragnę poinformować, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przedsiębiorstwa kolejowe udzielają odpowiedzi na skargi w terminie do 1 miesiąca. Ponieważ termin ten, liczony od 12 grudnia 2014 r. - tj. od kiedy wysłał Pan pierwsza skargę, nie został jeszcze przekroczony, brak jest podstaw prawnych by Urząd Transportu Kolejowego podjął w danej kwestii działania wobec spółki PKP Intercity.

Do należytego wyjaśnienia zgłoszonego przez Pana problemu wyższej niż spodziewana ceny biletu, konieczne jest sprawdzenie danych zamieszczonych na bilecie.

W związku z powyższym będę zobowiązany za przesłanie skanu lub czytelnej fotografii biletu z 12 grudnia br., w terminie do 7 dni od daty otrzymania niniejszego maila.

Równocześnie informuję, że w przypadku składania reklamacji, przewoźnik ma prawo wezwać do dostarczenia oryginalnego dokumentu przewozu (biletu) oraz poświadczonych kopii innych dokumentów. Z tego względu proszę o zachowanie wszelkiej dokumentacji związanej ze sprawą, w celu ewentualnego późniejszego jej przedstawienia (w przypadku biletów wydanych w formie elektronicznej wystarczające jest wskazanie numeru biletu).

W razie pytań lub wątpliwości pozostaję do Pana dyspozycji

Z poważaniem,
Paweł D.....

Inspektor
Wydział Informacji o Prawach Pasażerów
Departament Praw Pasażerów

Minął ponad miesiąc, a odpowiedzi ze strony pkp jak nie było tak nie ma.
kilof000 - Jak wygląda reklamacja w PKP.

Ponad miesiące temu miałem przyjemność po...

źródło: comment_bvCC5nh0bBQOBF9BaGZETj37zsDfXdDK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach