Wpis z mikrobloga

@Sacramoni: uważam że nigdy nie powstanie świadomy swego istnienia byt stworzony w komputerze choćby 1000x bardziej zaawansowanym i rozbudowanym niż obecne kompy. Ale dojdziemy a już właściwie dochodzimy do momentu gdzie powstanie sztuczna inteligencja tak zaawansowana że możemy mieć problem ze stwierdzeniem czy to maszyna czy człowiek.
Tutaj jakiś były profesor MIT i Stanford mówi, że AI opracowana jest dla wojska na tych uczelniach i że będziemy żenić się z Androidami za jakiś czas. Jest przeciwny temu bo "przeszłość czyni nas ludźmi".
https://www.youtube.com/watch?v=k1Yd5cEGNc8
Myślę, że śmiało można założyć istnienie świadomego swego istnienia bytu na potrzebę tej teoretycznej rozmowy. Swoją drogą nie jest chyba dowiedzione, że to niemożliwe.
@Sacramoni: Zdania na ten temat są podzielone, ale wg mnie nigdy nie osiągniemy czegoś takiego jak sztuczna inteligencja.

Ciężko w ogóle dyskutować na ten temat bo nie ma jednego konkretnego pojęcia inteligencji, powiązania jej ze świadomością, są to tematy filozoficzne. Nawet definicji samej "nauki" jest wiele.

Sztuczna inteligencja wg mnie łączy się ze świadomością podejmowanych decyzji. Jesteśmy w stanie zaimplementować jakiś program, nawet dać mu jakieś dane i nauczyć odpowiadania (sieci
@Elitek: Dzięki za chiński pokój, nie znałem tego eksperymentu. Bardzo poproszę o tytuły Profesora, za każdy ciekawy materiał będę wdzięczny. Niech chce tu udawać, że rozumiem problem bo moja wiedza jest bardzo powierzchowna, ale temat uważam za arcyciekawy.
Tu masz książkę, ale nie jego, za to jest jego rekomendacja:
http://www.ksiazki-medyczne.eu/metody-i-techniki-sztucznej-inteligencji.html?source=googleps&gclid=CMrU-cC6mMMCFQj4wgodxUYAQQ

A tu masz spis literatury do wykładów, które prowadził:
Mulawka J.J., Systemy ekspertowe, WNT, Warszawa 1996.

Cichosz P., Systemy uczące się, WNT, Warszawa, 2000.

Żurada J., Barski M., Jędruch W., Sztuczne sieci neuronowe, PWN, Warszawa 1996.

Jędruch W., Sztuczna inteligencja. Materiały do wykładu, 2003.