Wpis z mikrobloga

Mirki. Mija 3 mce od urchomienia baniaka 60l. Obsada multikulti jak w Paryzu. Dwa pretniki, 3 neony, 2 razbory, 3 endlery plus tygodniowe potomstwo x10, 3 kardynalki, 2 platki, brzanka czyszczaca, szczupienczyk karlowaty, piskorek, 10 krewetek plus potomstwo x15, slimok ampularia no i ZABA. Akwarysci powiadali zeby nie laczyc tylu gatunkow. A u mnie zyja i dobrze sie dogaduja. Jestem dumny wychowalem je niczym furher na dobre towarzystwo. #akwarium #akwarystyka #hobby #chwalesie
kapitanbomba - Mirki. Mija 3 mce od urchomienia baniaka 60l. Obsada multikulti jak w ...

źródło: comment_diDqLZvDqc24Da35G76l183XGeS2p5o0.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@kapitanbomba: kierwa a ja mam wszystko - baniak, osprzęt, żwir, nawóz i kamienie i czekam na szafkę pod akwa. Wchodzę dziś na allegro a tam czas dostawy w niektórych przypadkach może być wydłużony do 15 dni roboczych. Dziś mi mija 5 :(
  • Odpowiedz
  • 0
@Revolas Swietlowka t5 25W plus modul taki do terrarium 11W zamontowany na zwyklej tasmie. Wychodzi niecale pol wata na litr. Swiece 10h dziennie. Trawnik nawet szybko rosnie. Podloze z jednej strony to tani substrat. Codziennie dolewam 5-6 kropel co2 w plynie plus ostatnio potas bo zaczely koncowki roslin zolknac.
  • Odpowiedz
@kapitanbomba: razbory i neony skutecznie zaopiekują się potomstwem innych ryb jak i krewetek. Pomijam fakt, że trzymasz ryby z kompletnie innych biotopów, lecz na miano zbiornika towarzyskiego nie zasługuje ze względu na preferencje stadne w/w. Nie lej carbo i zmniejsz oświetlenie bo zwiększona fotosynteza wymusza podawanie potasu(wkrótce dojdzie reszta makro i dodatkowo mikro). Wywal świetlówkę 11w i zrób z tego ładnego low-techa lub poczytaj o hi-techu i idź w tym kierunku,
  • Odpowiedz
@kapitanbomba: niecałe pół wata na litr to jednocześnie dużo i mało - za mało by przeciętny trawnik rósł(musisz posiadać niezbyt wymagającą roślinę) lecz na tyle dużo, że rośliny pobierają większą niż mają porcję pierwiastków - przez co występują braki i defekty liści. Ryby w ilości jaką posiadasz zaspokajają zapotrzebowanie na azot, fosfor oraz potas zaś mikroelementy podajesz z podmianami. Carbo które podajesz jest kiepsko dostępnym źródłem węgla, lepiej na tym polu
  • Odpowiedz