Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie, ale kafelki z windowsa 8.0 są lepsze niż klasyczne menu start. W ogóle cały system jest dużo lepszy od windowsa xp.. jak również i od windowsa 7. Oczywiście windows 8.0 ale też 7.0 ma kwestie które są gorsze od windowsa xp.
System kafelkowy jest po prostu wygodniejszy, i szybszy w użyciu od klasycznego menu start.
Zakładając że chce coś otworzyć z klasycznego startu.. musiałem go włączyć czy to kliknięciem czy przyciskiem klawiatury, następnie musiałem manewrować myszką, po czym poczekać kilka milionów milisekund, aż otworzy się kolejna tabela, tam powtarzać ruchy myszką itd itd.. Przy systemie kafelkowym, przyciskam przycisk startu, raz machnę scrollem, i przez to, że kafelki są duże w zasadzie samo mi się najeżdza na żądny program i wystarczy kliknąć.
Druga sprawa skróty w starcie, klikając prawym na miniaturze kafelków która jawi się po najechaniu w lewy dolny róg.. są bardzo przydatne skróty, których nie uświadczyło się na poprzednich systemach, wszystko w zasadzie sobie można zrobić.
Tak samo jak wyszukiwanie, zamiast nurkować w nieskończoności tabel w starcie, aby uruchomić paint, albo calculator, to tylko naciskam przycisk na klawiaturze, następnie zaczne pisać jakiegoś słowo.. np cal i już mam kalkulator. Enter i gotowe.

Poza tym ten system Windows 8.0 posiada wiele innych zalet dostrzeganych w czasie korzystania dłuższego. Jest bezpieczniejszy, szybszy od 7, oraz mniej wymagający. Lepiej współpracujący z dyskami SSD, bardzo mocno się na tym skupiono, w sensie zarządzania dysków. Trudny w zniszczeniu.. Kiedyś usunąłem połowę plików które musiałem poświęcić.. Bo mi brakło miejsca, byłem zmuszony usunąć jakieś pliki systemowe.. Był to system testowy, a normalnie jechałem na xp, dlatego zdecydowałem się to zrobić.. Po skasowaniu system wstał i się sam naprawił.. a to miejsce co pozyskałem, już wykorzystałem, a mimo to, dalej wszystko działało po paru minutowym czasie naprawy. Jest też lepszy w sensie odczytów.. jak manager zadań.. dużo więcej danych, wykrysiki itd, przy przenoszeniu, kopiowaniu też można rozszerzyć i pokazuje wykres, prędkość, czas pozostały, i w kwestiach szukania czegoś na dysku i w ogóle manewrowania, lawirowania, jest też lepszy, wygodniejszy.
Win 8.1 jest już zły, jest po prostu #!$%@? w porównaniu do ósemki. Jest wiele zmieniono, na bezsensu, lub na niekorzyść.. Utrudniono w zasadzie.. Ja do tej pory niedowierzam, że konieczne jest konto internetowe aby go zainstalować i za każdym razem go włączać.. nie da się korzystać z systemu bez internetu.. Jest to jakiś totalny absurd. Poza tym jest taki jakiś bardziej cukierkowy.. taki nie, absolutnie.. Muszę stwierdzić że 8.0 jest najlepszym systemem operacyjnym, do takiego korzystania dla przyjemności, nie do pracy.. w tym przypadku być może jakiś linux w czymś tam będzie lepszy.. nie mniej jest to wątpliwa kwestia, no chyba że mówimy o jakiś automatach w stylu zaprzęgnięcie do pracy Rasberry Pi jako termometr gdzie odczytuje dane z kilku czujników , liczy to wszystko, robi wykresy i z komórki można też mieć dostęp..

To w zasadzie tyle chciałem powiedzieć, nie chce mi się też na tej kwesti jakoś skupiać strasznie bo zajęłoby to dużo czasu, bo jest to bardzo szeroki temat.
Pozdrawiam, user windows 8.0 od lat, niedługo dwóch.

#windows #colepszejajkoczykura #system #os #dos #exe #linux #ubuntu #profesionall #microsoft, #xp #8 #windowsxp #colepsze #ktory #osemka #system #matrix #jadro
  • 3
  • Odpowiedz
System kafelkowy jest po prostu wygodniejszy, i szybszy w użyciu od klasycznego menu start.


@r5678: zgoda. Na ekranie telefonu na pewno, ale cokolwiek większego i niedotykowego to już porażka.

A najwygodniejszy do uruchamiania programów itd i tak jest interfejs tekstowy, np. Launchy ... nie wiem jak ludzie potrafią bez niego żyć
  • Odpowiedz
A najwygodniejszy do uruchamiania programów itd i tak jest interfejs tekstowy, np. Launchy ... nie wiem jak ludzie potrafią bez niego żyć


@list86: ale wiesz, że coś takiego jest w Windowsie już od 7? W W8.1 wyszukuje pliki, ustawienia, programy, + przeszukuje sieć. Wystarczy nacisnąć logo windows i zacząć pisać.
  • Odpowiedz
Ja do tej pory niedowierzam, że konieczne jest konto internetowe aby go zainstalować i za każdym razem go włączać.. nie da się korzystać z systemu bez internetu.. Jest to jakiś totalny absurd.


@r5678: bredzisz kolego, nie jest wymagany internet ani przy instalacji, ani przy każdorazowym logowaniu się.
  • Odpowiedz