Wpis z mikrobloga

do 100mb wg Inei część druga, część sugerowała, że sobota, wieczór, więc spadło (no ok ale 12mb jak się płaci za "do 100"), no to jest 23:15, niedziela, w tygodniu obiecuje, że też wstawię.

I za kogo oni ludzi mają, za idiotów? Jestem pewien, że ludzie z ofertą "do 50mb" mają dokładnie to samo, no bo mniej więcej takich i szybszych transferów spodziewałbym się mając ofertę do 50mb

I nie wmawiajcie mi, że wszystko sprowadza się do słowa "do" bo jakoś kolega z ofertą "do 100mb" z Gdańska miał 80mb/s. W sobotę wieczorem.

#oszukujo #inea #ineacwel #oswiadczenie #poznan
źródło: comment_GPdZEyhwqCQzzsn5RuwYJdsi7rjBb5Jd.jpg
  • 19
@tranc: Wifi nie ogranicza szybkości przesyłu danych, może je jedynie zakłócić i spowolnić jak się nie odbiera dobrego sygnału, a odbieram sygnał doskonale bo siędze przy routerze. Po drugie primo kolega z Gdańska też korzysta z wifi. I ma 80mb/s.

Nie spodziewam się 90mb/s, ale te kilkadziesiąt mogło by chyba być co?

edit: na stronie Inei nawet piszą, że co do zasady router wifi nie narzuca ograniczenia szybkości przesyłu danych, skoro
@Hadzi: jeśli chodzi o rynek dostawców internetu. To oni wykupują tak z 15% pasma które mają zamiar ci sprzedać (per user). Jako że nie masz aktualnie obiecanych 100mb, to oznacza że sieć u Ciebie jest przeciążona. Nie żebym ich tłumaczył, ale tak to działa (albo tak mi to tłumaczyli).
[RAGE ON] Ja tu #!$%@? nie mam na #!$%@? białko na siłke, na #!$%@?ą benzynę do samochodu bo #!$%@? jestem #!$%@? studentem biedakiem a te #!$%@? złodzieje mnie jebią na internet gnoje. Dzwonie do tych #!$%@?ów jutro [RAGE OFF]
@Hadzi: Wydaje mi się, że swego czasu zostały wprowadzone jakieś regulacje prawne odnośnie Twojego przypadku, tzn. że dostawca internetu musi Ci gwarantować minimalną prędkość jeżeli masz np do 10Mb to Twoja minimalna prędkość jaką możesz mieć to 2Mb... Nie pamiętam jaki tam był minimalny procent prędkości ale może warto by było się zorientować w temacie przed wykonaniem telefony, by nie sławili Cię głupim hasłem "nie znasz się Pan"
U mnie działa! (troche zaniżony bo pokój obok NAS dzielnie pracuje) INEA, kabel. A braliście pod uwagę, że wam routery mogą ze 100Mb/s nie wyrabiać? Na TP-LINKu TL-WR1043ND (stary model - ten biały) musiałem wrócić do oficjalnego firmware żeby się nie dławił na 3+ urządzeniach w sieci, kolega na tym słynnym linksysie WRT54G do 30Mb/s dociągał do czasu zmiany routera.
Aslo, sprawdźcie wyniki na http://speedtest.inea.pl i transfery na: http://noc.gts.pl/500mb.gts
źródło: comment_CKsFMgNFxIL3SVluND8TBros8b3MxvgH.jpg