Wpis z mikrobloga

Streszczając:

Szukam sposoby na sensowne skatalogowanie dużej ilości płyt muzycznych.

Opis:

Mam sporą bibliotekę płyt muzycznych oraz mnóstwo wolnego czasu (ferie zimowe). Chciałabym wszystkie je skatalogować, otagować, opisać itp. Chodzi mi o to aby każda pozycja miała odnośnik do listy utworów na niej, autora itp. oraz gatunków. To ostatnie sprawia że musiałam zrezygnować z bazy danych. A mianowicie chciałabym żeby do każdej płyty można było przypisać wiele gatunków. A zdecydowanie nie chce dzielić tego na garunek1, garunek2 itd. tylko zrobić to w bardziej elegancki sposób.

Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

#komputery #informatyka #bazydanych
  • 5
@Rachel_: jak to są mp3 to w mp3tag każdego pliku dodajesz szczegóły o dacie powstania, okładce, gatunkach, albumie i pierdyliardzie innych jakie chcesz, a jak masz to w formie płyt to kartka A4, długopis i przyklejasz ją na bok półki z płytami, między płyty wstawiasz litery alfabetu i masz bibliotekę. Do tego zrób sobie katalog biblioteczny.
@TheMan, @Destr0

Hmm... to jest ok - ale jeśli mówimy o mp3'ach. Ja bym chciała mieć bazę płyt CD w formie komputerowej - pozwalające na łatwe dopisywanie płyt oraz dzielenie się ze znajomymi.
@Rachel_: A nie lepiej skorzystać z gotowych baz? Taki discogs.com ma obszerne katalogi. A jak chcesz się bawić w swoją bazę to przecież jest relacja jeden do wielu. Łączysz ID płyty z kilkoma gatunkami i wtedy będą Ci się wyświetlać niezależnie który gatunek wybierzesz.