Wpis z mikrobloga

Mirki od #yerbamate, co to właściwie jest? Wiem, że jakaś herbata, w necie piszo, że uzależnia i ma działanie narkotyczne ( ͡º ͜ʖ͡º) Tate kiedyś przyniósł, zaparzył i śmierdziała niesamowicie. Po co to się pije?

#yerbamate #yerba
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Johny_Gitarzysta69: Ostrokrzew paragwajski, taki krzez, który zawiera kofeinę i kilka innych składników. Działa pobudzająco, ale według mnie lepiej od kawy, bo nie daje takiego kopa, tylko bardziej usuwa zmęczenie. Spróbuj w jakiejś herbaciarnii.
  • Odpowiedz
  • 0
@Johny_Gitarzysta69: uzależnia kofeina, tak jak z kawy, herbaty czy napojów typu cola. Jesli przesadzisz z iloscia, to się uzależnisz ale strachu nie ma, musiałbyś to dziennie chlać litrami.
  • Odpowiedz
@Johny_Gitarzysta69: piłem przez 2 lata, prawie codziennie po 5-6 puszek energetyków (praca na nocki). Niecały rok temu spróbowałem yerby - energosy rzuciłem z dnia na dzień (a raczej z nocy na noc). Skutków ubocznych nie odczuwam, samopoczucie ciut lepsze :)
  • Odpowiedz
@Johny_Gitarzysta69: Yerba to nie herbata!!! Yerba faktycznie podlega procesowi parzenia jak liście herbaty, ale przede wszystkim ma w sobie dużo kofeiny, zwanej mateiną. Yerba Mate pobudza lepiej niż kawa, ponieważ poziom wchłaniania kofeiny przez organizm przebiega w trochę inny sposób. Kawę pijesz na raz, więc masz momentalny zastrzyk, yerbę pijesz godzinami... jak dobrze pójdzie to i cały dzień, więc poziom pobudzenia wzrasta stopniowo :) Dodatkowo pozytywnie wpływa na układ krążenia,
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: Tylko jedno zalanie dziennie? Nie szkoda Ci suszu? :P
Yerbę powinno się pić zalanie po zalaniu i w pewnych odstępach czasowych, wtedy nie ma czasu stać się zimna i niedobra, a poziom pobudzenia działa dłuuugo.
7 do 10 zalań na materko i do dwóch zasypań - tak wygląda nasza codzienność :D
  • Odpowiedz
@nayerbo: chyba deadłabym na śmierć :o ja po jednej jestem pobudzona, a jak wypije 2 dziennie to mi niedobrze jest i mi się ręce trzęsą. Następnego dnia dopiero zalewam drugi raz. Nie wiem jak można pić tak dużo yerby jak Wy :P
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: Chyba nigdy nam się zdarzyło wypić tylko jednego zalania w ciągu dnia! :D
Od jakiego czasu pijesz już yerbę? Jeżeli jesteś początkująca, to faktycznie może działać na Ciebie mocniej.

Robiąc drugie zalanie dopiero po 24h, raczej nie spodziewaj się cudów.
Mate przez ten czas zdąży trochę odparować i stracić smaku... pomijając temat wszelkich drobnoustrojów, które zdążą tam wpaść.
  • Odpowiedz
Od jakiego czasu pijesz już yerbę?


@nayerbo: 5-6 miecięcy

Mate przez ten czas zdąży trochę odparować i stracić smaku... pomijając temat wszelkich drobnoustrojów, które zdążą tam wpaść


@nayerbo: w smaku nie czuję różnicy, jest po prostu trochę mniej intensywna i tyle. Ile trzeba tej yerby kupować żeby pić tyle co Wy :D tyle kofeiny dziennie nie za dużo? Ja dużo kofeiny nie potrzebuję
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow:
Regularnie pijemy yerbę już dobre 5 lat, więc nic dziwnego, że potrzebujemy większej dawki mateiny :) Chociaż i tak w momencie, gdy zaczynałem pić mate, to wypijałem normalnie 7 zalań dziennie, stąd moje zdziwienie jednym zalaniem... ale to prawda, każdego pobudza inaczej :)

Od momentu kiedy zaczęliśmy prowadzić kanał na youtube, yerby mam zdecydowanie więcej niż wcześniej. Kupujemy jedną yerbę na pół, co tydzień, wiec wychodzi ok 2 kg
  • Odpowiedz