Wpis z mikrobloga

Wczoraj dostałem awizo... i od razu czułem #wykopoczta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odebrałem paczkę dopiero dzisiaj, bo w dniu doręczenia zazwyczaj stoi się wieczorem kilkanaście minut w kolejce, a potem pani mówi "jeszcze nie ma na magazynie". Dzisiaj była, a do tego pani z Poczty bardzo się spodobała - "Ooo, złota paczka!".
Sami popatrzcie, jak świeci :) A do tego ma jakieś tajemnicze oznaczenia z boku, na wszelki wypadek zrobiłem zdjęcie ;) (na ścianie z resztą widać obrazek od @nodikv z poprzedniej edycji)
Po rozpakowaniu moje przypuszczenia o delikatnym uszkodzeniu paczki się potwierdziły

Na szczęście w środku wszystko przetrwało bez szwanku. Niektóre rzeczy od razu mnie ucieszyły, a niektóre wydawało się, że wylądowały tam przez przypadek :P Znalazłem:
- słuchawki bezprzewodowe
- tradycyjne Michałki Białe :)
- Jim Beam Bourbon Whiskey & Cola
- książkę Toma Clancy "Zamach"
- jakąś dziwną rzecz...
Zawartość paczki w całej okazałości

Też macie wrażenie, że czegoś brakuje? No właśnie... list. Gdzie ten list... W słuchawkach było coś papierowego. Myślę sobie

Jak ten mirek to tam wsadził? (_ )

Opakowanie nienaruszone, skubany sprytny jest... Ale jak już się do tego dobrałem, okazało się, że to tylko instrukcja :P No winc gdzie ten list? Przeszukałem jeszcze raz pudełko - nic. Papier pakowny z paczki - nic. No nie ma. Może w książce? Wertuję strony i już czuję że w połowie przerwa między kartkami jest inna :> wypada karta MicroSD.
Znaleziątko z książki i wspomniana dziwna rzecz

O Ty chytrusie


Myślę sobie, a z drugiej strony taka fajna paczka, a komuś nie chciało się napisać kilku słów ręcznie? Nic to, pakuję kartę SD do telefonu, mając nadzieję że nie wykradnie mi żadnych SMSów od #rozowepaski xD Bo co może być cenniejszego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Już miałem się poddać i nawet nasmarowałem na szybko pytanie do @Wykopoczta czy w paczce powinien być list... Szopy jednak są zbyt ciekawskie i czekając na odpowiedź dalej wszystko badałem xD Szczególnie zastanawiające było dla mnie to coś, co sądziłem że wpadło do paczki przypadkiem.

Adam Jastrzębski, Akumulacja 1, instalacja malarska, 80x60cm. Fragment pracy z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING
Trochę #wtf - czo to jest? Gmeram z każdej strony, aż tu nagle...
Szok i niedowierzanie

Pewnie też puste, pomyślałem. Albo będzie tam jakieś malowidło.jpg autorstwa Pana Adama. Ciekawość zwyciężyła po raz kolejny i stawiając antywirusa w stan najwyżej gotowości podłączyłem to coś do komputera :>
No i nie było żadnego jpg... Za to był pdf zaadresowany do mnie - no w końcu!

W pliku Mirek stworzył instrukcję z zagadkami, które po odgadnięciu pozwoliły dotrzeć do prawdziwego listu.
Zagadki.pdf.jpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postanowiłem nie oszukiwać i nie korzystać z Google, ale... po kilku próbach uległem. Okazało się, że inspiracjami do niektórych zagadek są wypokowe znaleziska ;)


W końcu udało mi się złożyć cały adres URL do listu - choć Serie A to nie moja specjalność i byłem pewien że wszystko jest dobrze, a strona nie istnieje... tymczasem to na tym zadaniu poległem nie zdając sobie z tego sprawy i znowu kilka minut minęło zanim wszystko ponownie sprawdziłem.

Muszę przyznać że rozpakowywanie dostarczyło mi trochę emocji, za co, poza świetną paczką, bardzo Ci dziękuję @lehooleh - spisałeś się na medal i milion plusów! Opóźnieniem się nie przejmuj, bardzo dobrze rozumiem brak czasu, a i tak jesteś całkowicie usprawiedliwiony tym co zrobiłeś :) Szczególnie, że i ja przez natłok obowiązków trochę zaniedbałem Wykop i mirko, to jestem mile zaskoczony że dostałem taką fajną #wykopaczka

tl;dr

Pobierz szoorstki - Wczoraj dostałem awizo... i od razu czułem #wykopoczta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odebra...
źródło: comment_hfRBO8HQWskMzelrc329d21Ak73M4A2k.jpg
  • 8
@szoorstki:
Złapałem się za głowę odczytując co napisałeś. Pół dnia szukałem karty MicroSD na którą miałem wrzucić ten .pdf. W końcu pogodziłem się z tym, że się zgubiła i wrzuciłem plik na swojego rezerwowego pena.
A tu karta się znalazła.

To ona więc znalazła się tam przypadkiem.
Nawet nie wiem i nie chcę wiedzieć jaka mp3jka się tam znalazła :-P

Cieszę się, że paczka się spodobała mimo chamskiego opóźnienia.