Wpis z mikrobloga

#365styczen #kaligrafia
wzorek. najlepszy sposób na trenowanie wzorków, jaki do tej pory znalazłem, to trening kaligrafii. widać doskonale na tym poniżej, że jeszcze nie piszę prosto ani nie poświęciłem temu na tyle uwagi, ile trzeba było, ale to dobry sposób na rozgrzewkę przed/po właściwym rysowaniu.
i ja nie mogę, #wacom tak pięknie pozwala kaligrafować cyfrowo. chyba się przerzucę ()
phoe - #365styczen #kaligrafia
wzorek. najlepszy sposób na trenowanie wzorków, jaki ...

źródło: comment_0DZ3s0IBi3kgzvifOLEGstfZT79nUpgU.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@krysc4d: absolutnie nie, napiszę Ci dla tradycyjnej i napiszę dlaczego. na początek zaopatrz się albo:
1) pisak kaligraficzny ścięty 1mm lub 2mm lub 3mm, najlepiej kilka o różnych szerokościach
albo
2) stalówki ścięte, obsadka, atrament

opcja 1 jest o wiele fajniejsza, bo absolutnie nie brudzi.

potem złap się jakiegoś podręcznika, wygooglaj sobie jakiś PDF typu art of calligraphy i przyczep się swojego ulubionego fontu, zrób sobie lub wydrukuj liniaturę dokładnie tak,
  • Odpowiedz
@phoe: Dzieki dzieki, cyfrowe traktuje bardziej jako ciekawostke. Tez bawie sie w kaligrafie, mam pilot paraller zielony i nim smigam. Chcialbym nauczyc sie kaligrafowania pedzlami, bo to ona daja swietny efekt. Musze sie zmotywowac bo o ile mialem okres kiedy pisalen dzien w dzien przez miesiac tak teraz zrobilem sobie przerwę.
  • Odpowiedz
@krysc4d: to wychodzisz tym samym poza kaligrafię europejską, w której nie używa się pędzli praktycznie w ogóle, poza wyjątkami a'la kaligrafia wielkoformatowa. nie pomogę Ci niestety, choć życzę owocnych łowów i proszę o cynk, jak wynajdziesz jakieś ładne rzeczy ()
  • Odpowiedz