Wpis z mikrobloga

@GoonSquad: jeśli mi się coś nie pomieszało.. (a mogło) to robisz równanie: (1,1)^1 - 1 = (1 + x/12)^12 - 1 i wyznaczasz x, i to jest Twoja równoważna stopa miesięczna dla tej nominalnej :) - ale spytaj może kogoś mądrzejszego / pewniejszego ;)
oooo! Wielkie dzięki! w rozwiązaniu jest 9,72% ale powinno coś takiego podejść. Teraz muszę tylko przeanalizować Twój wzór i go zrozumieć:P
@GoonSquad: dobra rada, weź się do roboty, łatwiejszego zadania nie możesz dostać :P Jak masz kapitalizację miesięczną to w nawiasie dzielisz oprocentowanie przez 12, jak masz kwartalną to przez 4, jak półroczne to przez 2, a jak roczne to przez 1; potem potęga jest taka sama jak kapitalizacja, czyli np. do półrocznej cały nawias robisz do potęgi 2, przy kwartalnej cały nawias do potęgi 4, czyli nawias dla kwartalnej wygląda tak:
@GoonSquad: ja cież pierdzielę.. xD nie mam mojego przed oczami, ale tam będzie napisany pod/nad jakimś klawiszem pierwiastek i tam gdzie zawsze stoi 2 lub 3 będzie jakaś literka :) klikasz na kalkulatorze "shift" i ten przycisk, który albo nad albo pod sobą ma taki znaczek jak przed chwilą opisałam ;)