Wpis z mikrobloga

@sikajacypodwiatr: Jaki bank byś mi doradził? Obecnie jestem w parszywym mbanku, raz mnie wyruchali na absurdalne opłaty za zajęcia komornicze, tylko jakoś szkoda mi tej historii transakcji, nie wiem czy kiedyś mi się nie przyda, chociaż mógł bym sobie wszystko wydrukować, tą ćwierć ryzy papieru poświęcę ;-) Mam tam dwa rachunki, firmowe (jednoosobowa działalność) i ekonto, firmowy rachunek wykorzystuję do darmowych przelewów do ZUS i US a z ekonta wykonuję darmowe przelewy np. za zakupy na alledrogo (mtransfer) czy inne przelewy prywatne. Wystarcza mi darmowy euronet, w sklepach płacę tylko i wyłącznie gotówką, kartę trzymam w portfelu tylko awaryjnie, oddziały banku mi nie potrzebne, żeby mieć kartę za free muszę miesięcznie płacić kartą za min. 100 zl i to mnie wkurza, zależało by mi na tym aby mieli sieć wpłatomatów - nie uśmiecha mi się wystawać w kolejkach w oddziałach, darmowe konto i karta, darmowe przelewy do ZUS i US i darmowe przelewy na inne konta plus możliwość płatności elektronicznych tak jak w przypadku mtransfer, jeśli się znasz na tym i możesz to zasugeruj mi dobry bank, pozdro
  • 2
@Onlinemaster: Z tego co napisałeś, to jeśli chodzi o konto prywatne wybrałbym chyba T-Mobile Usługi Bankowe - dawny Alior Sync. Co prawda można mieć różne opinie o T-Mobile [ja sam mam nie najlepszą jako o operatorze komórkowym ], ale mimo wszystko po przejęciu przez nich Alior Sync nie zlikwidowali największych zalet tego konta: karta za 0 zł - nie ma żadnych wymogów miesięcznego obrotu, samo konto też 0 zł, wszystkie bankomaty
@sikajacypodwiatr: Dzięki. Rozumiem że firmowego konta w t-mobile nie polecasz, coś nie tak z tym kontem? Chociaż też sobie tak myślę, po co mi dodatkowy rachunek firmowy, to nie jest wymóg prowadzenia działalności gospodarczej przecież, jeśli przelewy maja za free to pewnie też i do ZUSu i US :-)